Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Lipiński zagra w Zawierciu, Michal Masny w Bydgoszczy

Piotr Lipiński zagra w Zawierciu, Michal Masny w Bydgoszczy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zmiany w szeregach Aluron Virtu CMC Zawiercie i BKS-u Visły Bydgoszcz. Decyzją zarządów obu klubów oraz w porozumieniu z zawodnikami poinformowano, że od dnia 27 stycznia 2020 roku Piotr Lipiński jest graczem zespołu z Zawiercia, a Michal Masny siatkarzem drużyny bydgoskiej.

Michal Masny trafił do Zawiercia przed sezonem 2018/2019 z Cuprum Lubin. Od razu, jako najbardziej doświadczony siatkarz w drużynie, został mianowany kapitanem Jurajskich Rycerzy. Znakomicie prowadził grę zespołu w fantastycznym sezonie, zakończonym udziałem w Final Four Pucharu Polski, 4. miejscem w PlusLidze i historycznym awansem do europejskich pucharów. W trakcie letniej przerwy Aluron Virtu CMC mocno zaangażował się w formalności dotyczące uzyskania przez zawodnika polskiego obywatelstwa, a cała sprawa zakończyła się powodzeniem we wrześniu 2019 roku. Wskutek pozytywnej decyzji FIVB w grudniu Masny zmienił federację macierzystą na PZPS i w efekcie od tego momentu występuje w PlusLidze jako Polak.W poszukiwaniu optymalnego zestawienia personalnego na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego władze obu klubów wyszły z inicjatywą wymiany rozgrywających. Michal Masny, mieszkający na stałe w Bydgoszczy i mający tam rodzinę, postanowił podjąć wyzwanie utrzymania plusligowej siatkówki w mieście, z którym jest tak silnie związany. Piotr Lipiński z niecierpliwością czeka na ponowną szansę rywalizacji w europejskich pucharach oraz możliwość walki o udział w play‑off PlusLigi.

Piotr Lipiński  to czterokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski, brązowy medalista Ligi Mistrzów, półfinalista Pucharu CEV, a także 38-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku i mistrzostw Europy w 2003 roku. W szeregach Jurajskich Rycerzy zagra z numerem 5 na koszulce. Okazję do debiutu będzie miał już w środę podczas meczu Pucharu Challenge ze Spor Toto Ankara.

źródło: aluronvirtucmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved