Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Lipiński jednak w MKS-ie

Piotr Lipiński jednak w MKS-ie

fot. MKS Będzin

Jakub Oczko, Harrison Peacock i Piotr Lipiński będą kierować grą będzińskiego MKS-u w sezonie 2015/2016. Władze klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjęły decyzję o zakontraktowaniu popularnego „Lipy”, który z zagłębiowskim teamem trenował praktycznie od początku okresu przygotowawczego.

Piotr Lipiński to były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz naszego kraju, trzykrotny triumfator Pucharu Polski oraz brązowy medalista Ligi Mistrzów. Rozgrywający w poprzednim sezonie reprezentował barwy stołecznej Politechniki, a w ostatnich tygodniach rozważał wyjazd za granicę. Ostatecznie pozostał w Będzinie, gdzie trenował praktycznie od początku okresu przygotowawczego pod nieobecność Australijczyka Harrisona Peacocka, który w trakcie wrześniowego Pucharu Świata doznał kontuzji.

– Harrison ma problemy z kostką i tak naprawdę nie wiemy, kiedy dojdzie do pełnej sprawności, ile będzie potrzebował czasu na zaaklimatyzowanie się w zespole i zgranie z chłopakami. Po przylocie do Polski „Harry” przejdzie badania i testy medyczne, więc po nich będziemy mądrzejsi – mówił Tomasz Wasilkowski, trener zespołu. – Piotrek bardzo dobrze prezentował się na treningach i w sparingach, świetnie wkomponował się w filozofię naszej gry – dodał szkoleniowiec.Trzech rozgrywających w kadrze jest niedogodnością, ponieważ w systemie treningowym uwzględnia się wariant z dwoma zawodnikami występującymi na tej pozycji. Biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazł się MKS, zarząd nie chciał ryzykować gry z jednym „sypaczem”, tym bardziej że Jakub Oczko boryka się z bólem kolana. – Podpisaliśmy kontrakt z Piotrem Lipińskim, który będzie obowiązywał do końca bieżącego roku, z możliwością przedłużenia go na cały sezon – poinformował Mariusz Korpak, prezes klubu.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że 36-latek opuści siatkarską Polskę i zamieni ją na Belgię lub Włochy, jednak czas wszystko zweryfikował. – Zostaję w Będzinie. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i będę mógł pomóc zespołowi. Spędziłem tu sporo czasu i zdążyłem już poznać chłopaków – potwierdził Lipiński.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved