Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Lebioda: Napędzamy się każdym kolejnym zwycięstwem

Piotr Lebioda: Napędzamy się każdym kolejnym zwycięstwem

Gwardia Wrocław odniosła kolejne zwycięstwo. W starciu we własnej hali 3:0 pokonała KPS Siedlce. Nie brakowało jednak emocji, szczególnie w drugim secie, który gospodarze wygrali 37:35. – Nie patrzyłem na wynik, każdy z nas skupił się na tym, żeby dobrze rozegrać każdą kolejną piłkę. Atmosfera w zespole jest niesamowita i to także nas nakręca – powiedział po spotkaniu Maciej Naliwajko.

Siatkarze Gwardii Wrocław po zdobyciu trzech punktów na wyjeździe przed własną publicznością ponownie sięgnęli po komplet oczek. Podobnie jak w spotkaniu w Częstochowie, również w sobotnim meczu jeden z setów był niezwykle zacięty. Drugą odsłonę starcia przeciwko KPS-owi Siedlce wrocławianie wygrali dopiero po długiej walce na przewagi. – Nie patrzyłem na wynik, każdy z nas skupił się na tym, żeby dobrze rozegrać każdą kolejną piłkę. Atmosfera w zespole jest niesamowita i to także nas nakręca. Takie sety bardzo budują naszą drużynę, pokazują, że mamy mocne charaktery – powiedział Maciej Naliwajko, kapitan Gwardii Wrocław.

Po raz kolejny w zespole z Wrocławia wyróżniał się Kamil Maruszczyk, który zakończył spotkanie z 76-procentową skutecznością w ataku i 23 punktami na koncie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego – Jakuba Nowosielskiego. Trener Lebioda sięgał również po zmiany, w sobotnim pojedynku szansę gry dostało dwunastu zawodników. – Cały tydzień szykowaliśmy się do tego, żeby każdy z nich mógł wejść na parkiet. W pierwszym secie, gdy przewaga na to pozwoliła, dałem szansę zagrać też innym zawodnikom. Jestem zadowolony z całego zespołu, wielu z nich jest jeszcze bardzo młodych. Napędzamy się każdym kolejnym zwycięstwem – podsumował Piotr Lebioda, trener Gwardii Wrocław, która dzięki zwycięstwu 3:0 awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Zmagający się z problemami kadrowymi KPS Siedlce wciąż w tym sezonie nie przełamał się na wyjeździe. Po sześciu meczach podopieczni Witolda Chwastyniaka z sześcioma punktami na koncie zajmują 11. lokatę. – To zespół, który długo gra już w I lidze i zawsze mierzy wysoko, ma bardzo wysokie cele. Wygrać u siebie 3:0 z takim zespołem, zwłaszcza po takich dwóch końcówkach, gdzie musieliśmy gonić wynik i udawało nam się wytrzymać presję, to na pewno świetne uczucie – przyznał Michał Superlak, atakujący wrocławskiego zespołu.

źródło: gwardiawroclaw.pl, inf. własna