Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Lebioda: Można było tutaj zdobyć trzy punkty

Piotr Lebioda: Można było tutaj zdobyć trzy punkty

fot. GWR - Aleksandra Twardowska

Exact Systems Norwid Częstochowa w sobotę odniósł ważne zwycięstwo. We własnej hali częstochowianie pokonali wicelidera rozgrywek. – Można było tutaj zdobyć trzy punkty. Zabrakło nam tego czegoś, ale myślę, że w perspektywie całego spotkania po tak twardym, zaciętym meczu jesteśmy zadowoleni z dwóch punktów – podsumował trener Piotr Lebioda.

W 17. kolejce doszło do niespodzianki. Podczas wyjazdowego meczu wicelider Krispol I ligi przegrał ze znacznie niżej notowanym Exact Systems Norwidem Częstochowa. Częstochowianie mieli szansę na zdobycie kompletu punktów, jednak nie zdołali postawić kropki nad i w czwartym secie. – Bardzo się cieszymy. Po tak zaciętym spotkaniu dwa punkty zdobyte u siebie na pewno smakują bardzo dobrze. Niestety znowu przytrafiła nam się jedna a później druga seria. Można było tutaj zdobyć trzy punkty. Zabrakło nam tego czegoś, ale myślę, że w perspektywie całego spotkania po tak twardym, zaciętym meczu jesteśmy zadowoleni z dwóch punktów – podsumował trener Piotr Lebioda.Gospodarze zagrywali znacznie lepiej niż goście. Chociaż popełnili w tym elemencie aż 24 błędy, to zdobyli bezpośrednio tym elementem 8 punktów. – Na pewno udało nam się zniwelować największe zagrożenie ze strony przeciwnika, czyli zagrywkę Pawła Rusina, który zazwyczaj robi drużynom bardzo dużo krzywdy tym elementem a my dosyć szybko uciekaliśmy z tych ustawień. Trener bardzo nas uczulał na to na odprawie i to udało się zrealizować. Do tego w kluczowych momentach nasza dobra zagrywka i przyjęcie – to były dwa elementy, które przede wszystkim zadecydowały i dzięki temu udało się wygrać z drużyną z Lublina – skomentował Piotr Adamski.

Dzięki zwycięstwu Norwid utrzymał się na 11. miejscu, jednak ma tylko dwa punkty przewagi nad znajdującym się na 13. lokacie Chrobrym Głogów. – Przede wszystkim cieszy nasza w miarę dobra gra, bo i tydzień temu zagraliśmy pięć setów i w miarę dobre spotkanie, i tym razem tak samo. Przede wszystkim z tego jesteśmy zadowoleni a wiadomo, dwa punkty z wiceliderem będą bardzo cenne – przyznał Kamil Kosiba.

W 18. kolejce Norwid uda się do Nysy. Częstochowianie w tym sezonie wygrali już wyjazdowy pojedynek ze Stalą w rozgrywkach Pucharu Polski. – Wiemy, że jedziemy do lidera, bardzo mocny zespół, wyrównana czternastka. Gramy swoje, nic więcej. Mam nadzieję, że zagramy jeszcze lepsze spotkanie, jak wpadnie oczko po meczu za tydzień, to będziemy bardzo się cieszyć – zapowiedział szkoleniowiec Norwida.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved