Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Piotr Kantor: Wyjdziemy na boisko po zwycięstwo

Piotr Kantor: Wyjdziemy na boisko po zwycięstwo

fot. FIVB

Po dobrej inauguracji igrzysk olimpijskich Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ulegli rosyjskiemu duetowi Liamin/Barsuk. W środę na biało-czerwonych czeka najtrudniejszy rywal – niepokonani dotąd Holendrzy, Brouwer/Meeuwsen. – Postaramy się przygotować, poprawić te elementy, które nas zawiodły i będziemy walczyć – powiedział Bartosz Łosiak.

Chociaż inauguracyjne spotkanie z niemieckim duetem Böckermann/Flüggen Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali bez problemu, w drugim starciu nie poszli za ciosem. Od początku pojedynek z Rosjanami – Nikitą Liaminem i Dmitrijem Barsukiem nie szedł po myśli biało-czerwonych. Reprezentanci Rosji zdominowali pojedynek, wygrywając do 14 i 17. Co ciekawe w tym roku Łosiak i Kantor grali już z tym rosyjskim duetem. Podczas Kish Island Open po zaciętym spotkaniu biało-czerwoni wygrali 2:1 (21:12, 19:21, 18:16). – Rosjanie zagrali bardzo dobrze. Oglądaliśmy ich poprzednie mecze, nawet graliśmy z nimi w tym roku w Iranie i teraz wszystko im funkcjonowało, począwszy od zagrywki poprzez przyjęcie, wystawę i atak. Grali z bardzo wysoką skutecznością – przyznał Piotr Kantor.Dzień wcześniej 0:2 z innym rosyjskim duetem – Siemionow/Krasilnikow przegrali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Dla bardziej doświadczonych siatkarzy było to dopiero pierwsze spotkanie na tym turnieju. Bartosz Łosiak przyznał, że po dobrym otwarciu igrzysk, tym razem wraz z Piotrem Kantorem, nie zaprezentowali się dobrze. – Zagraliśmy słaby mecz, powtórzyliśmy wynik chłopaków, bo dostali lekcję od Rosjan tak jak my. Bardzo słabo przyjmowaliśmy, skuteczność w ataku też była kiepska – otwarcie powiedział siatkarz. – Nie załamujemy się. Mamy dobrą pozycję w grupie i będziemy walczyć – dodał Bartosz Łosiak.

Biało-czerwoni przed ostatnim spotkaniem zajmują drugie miejsce w grupie. Ustępują swoim kolejnym przeciwnikom, niepokonanym w grupie B Holendrom – Alexandrowi Brouwerowi i Robertowi Meeuwsenowi. Reprezentanci Holandii Rosjan pokonali bez straty seta, natomiast Niemców 2:1. Polacy, aby zachować szanse na awans, powinni wygrać to starcie. – Każdy tutaj przyjechał po medal, nikt nie przyjechał na wycieczkę. Każdy mecz będzie trudny, ten z Holendrami też. Postaramy się przygotować, poprawić te elementy, które nas zawiodły i będziemy walczyć w kolejnym spotkaniu – zapowiedział Bartosz Łosiak. – Na pewno w następnym meczu wyjdziemy na boisko po zwycięstwo – zakończył Piotr Kantor.

Który z naszych duetów zajdzie w Rio najdalej?

  • Kołosińska/Brzostek (40%, 406 głosów)
  • Kantor/Łosiak (39%, 396 głosów)
  • Fijałek/Prudel (20%, 203 głosów)

głosujących: 1 005

Loading ... Loading ...

źródło: TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved