Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Hilko: Wszystkie zawodniczki zagrały nieźle

Piotr Hilko: Wszystkie zawodniczki zagrały nieźle

fot. Wisła Warszawa

Chociaż w najbliższy weekend rozegrana zostanie następna kolejka I ligi kobiet, Wisła Warszawa na parkiet wróci dopiero 11 listopada. – Przypomnę tylko, że nie występujemy w najbliższym terminie, bo nasz mecz siódmej kolejki przeciwko SMS-owi PZPS Szczyrk już rozegraliśmy. Myślę, że to dla nas dobra sytuacja. Będziemy mogli popracować na treningach w bardziej spokojniej atmosferze – stwierdza trener Piotr Hilko.

Za warszawskim zespołem trzeci z rzędu mecz wygrany bez straty seta. W niedzielę Wisła w pierwszej lidze pokonała na wyjeździe WTS Włocławek. Teraz przed Bemowskimi Syrenami równo dwa tygodnie bez występów. – Spotkanie we Włocławku nie było dla nas bardzo trudne. Tak naprawdę jedyne problemy stworzyliśmy sobie sami w trzecim secie, ale potem w heroiczny sposób je pokonaliśmy. W tej partii popełniliśmy po prostu zbyt dużo własnych błędów. Właśnie przez to ta partia była najbardziej wyrównana. Generalnie jednak wszystkie zawodniczki zagrały nieźle, ale na koniec najlepszą siatkarką w naszym zespole została wybrana Anna Gawęcka. Jest zdecydowanie w dobrej dyspozycji i stara się kierować pozostałymi siatkarkami – mówi trener Piotr Hilko.Przed Wisłą wolny weekend. Powrót na parkiet dopiero 11 listopada. Wtedy o godz. 16 w hali przy Obrońców Tobruku siatkarki z Warszawy zmierzą się z 7R Solna Wieliczka. – Przypomnę tylko, że nie występujemy w najbliższym terminie, bo nasz mecz siódmej kolejki przeciwko SMS-owi PZPS Szczyrk już rozegraliśmy. Myślę, że to dla nas dobra sytuacja. Będziemy mogli popracować na treningach w bardziej spokojniej atmosferze. Postaramy się także poprawić małe niedociągnięcia w naszej grze. Tak naprawdę jednak w październiku cały czas były mecze, a nie mieliśmy czasu na treningi. W pierwszej lidze rozegraliśmy siedem spotkań. Teraz na kilkanaście dni to się zmieni – dodaje Hilko.

Podopieczne białoruskiego szkoleniowca mają na koncie dwie ligowe porażki. Obie po przegranych w piątym secie. – Oczywiście takie porażki były przykre. Ale to jest siatkówka i takie rzeczy również się zdarzają. Najważniejszą sprawą jest to, aby każda z zawodniczek i cała drużyna robiła postęp z meczu na mecz. Tylko w taki sposób w najwyższej formie rozpoczniemy fazę play-off – dodał szkoleniowiec.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved