Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Hilko: Nasza gra wygląda już dobrze

Piotr Hilko: Nasza gra wygląda już dobrze

fot. cev.lu

– Jeśli wyjdziemy w sobotę na parkiet z takim samym nastawieniem jak podczas niedawnego spotkania w czasie turnieju, to szanse rywalek na zwycięstwo będą małe. Oczywiście ta ostatnia wygrana będzie miała także znaczenie pod kątem psychologicznym – powiedział przed startem ligowych rozgrywek Piotr Hilko, szkoleniowiec Wisły Warszawa, która na inaugurację zmierzy się z Mazovią.

Siatkarki Wisły Warszawa mają za sobą ostatni poważny sprawdzian przed startem ligi. Wypadł on nadzwyczaj okazale, bowiem stołeczna drużyna okazała się najlepsza w turnieju rozgrywanym w Warszawie. – Zespół zagrał dobrze i dzięki temu okazał się najlepszy. Stało się tak mimo kłopotów zdrowotnych kilku zawodniczek – powiedział trener Wisły, Piotr Hilko, który cieszył się z faktu, że przed startem rozgrywek ligowych miał jeszcze okazję do testowania różnych ustawień i zgrywania zespołu. – Miałem okazję, aby w większym wymiarze czasowym sprawdzić, jak wygląda współpraca rozgrywającej Katarzyny Wawrzyniak z przyjmującą Katarzyną Marcyniuk. Była także możliwość przetestowania innych wariantów taktycznych – dodał trener pierwszoligowca.Wiślaczki mogą cieszyć się nie tylko z wygranej w turnieju, ale przede wszystkim ze swojej coraz lepszej gry. Według Hilko jego podopieczne grają coraz płynniejszą siatkówkę z małą liczbą błędów własnych. – Jeśli porównamy występ w turnieju na Bemowie do tego z poprzedniego weekendu w hali Mazovii, to warto odnotować, że teraz zespół popełniał o wiele mniej błędów w prostych sytuacjach. Niestety cały czas pojawiają się pomyłki, które uniemożliwiają jeszcze płynniejszą grę. Na chwilę przed rozpoczęciem sezonu wydaje mi się jednak, że nasza gra wygląda już dobrze, ale oczywiście wiadomo, że przed nami jeszcze wiele pracy – nie ma wątpliwości selekcjoner kobiecej reprezentacji Białorusi.

Najlepszą zawodniczką turnieju na Bemowie wybrano Annę Lewandowską, a więc środkową, która dołączyła do zespołu pod koniec sierpnia. – Na takie samo wyróżnienie jak Ania zasłużyły w rzeczywistości także Żaneta Baran, Marcyniuk i kilka innych siatkarek. W tym turnieju po prostu cały zespół prezentował się dobrze. Najważniejsze jest to, że wszystkie dziewczyny, nie tylko te, które wymieniłem, pracują niezwykle sumiennie na treningach. To właśnie dlatego wygrywamy – zaznaczył trener stołecznej ekipy.

29 września o godz. 18 start nowego sezonu. Wisła przy Obrońców Tobruku 40 zmierzy się w derbach stolicy z BlueSoft Mazovią. Niespełna dwa tygodnie temu Bemowskie Syreny pokonały najbliższe rywalki w sparingu 3:0. – Jeśli wyjdziemy w sobotę na parkiet z takim samym nastawieniem jak podczas niedawnego spotkania w czasie turnieju, to szanse rywalek na zwycięstwo będą małe. Oczywiście ta ostatnia wygrana będzie miała także znaczenie pod kątem psychologicznym – zakończył Piotr Hilko.

źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved