Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Nie zostawia się w połowie sezonu zespołu na lodzie

Piotr Hain: Nie zostawia się w połowie sezonu zespołu na lodzie

– Dwa sety wygraliśmy dość gładko, zagraliśmy je w dobrym stylu. Byłem przekonany, że w tie-breaku pójdziemy za ciosem. Niestety Bartek Kwolek w tym meczu zrobił różnicę – powiedział po porażce z Onico środkowy Jastrzębskiego węgla, Piotr Hain.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w miniony weekend ponieśli porażkę z Onico Warszawa. Zanosiło się na jednostronne spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie stołeczna drużyna prowadziła już 2:0, ale kontuzja jej atakującego wybiła ją z uderzenia, co wykorzystali gospodarze, doprowadzając do tie-breaka. W nim już jednak nie poszli za ciosem, w efekcie czego dwa oczka pojechały do Warszawy. – Kontuzja Bartka, który nie jest byle jakim zawodnikiem, nam trochę pomogła. Poza tym były dobre zmiany w naszej drużynie. Salvador pokazał się w końcu w dłuższym wymiarze, z dobrej strony zaprezentował się też Kuba Bucki, co na pewno cieszy. Dwa sety wygraliśmy dość gładko, zagraliśmy je w dobrym stylu. Byłem przekonany, że w tie-breaku pójdziemy za ciosem. Niestety Bartek Kwolek w tym meczu zrobił różnicę w zagrywce oraz na wysokiej piłce. Dlatego też Onico odniosło zasłużone zwycięstwo – ocenił środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain.

W ostatnich dniach sporo mówiło się o zamieszaniu na ławce trenerskiej Jastrzębskiego Węgla. Wszystko dlatego, że w połowie sezonu drużynę postanowił opuścić Ferdinando de Giorgi, który przeniósł się do Serie A. Ostatecznie jego miejsce zajmie Roberto Santilli, ale zachowanie de Giorgiego pozostawiło spory niesmak i mogło odbić się na grze jastrzębian. – Na pewno nie pomogło nam to zamieszanie. Sytuacja jest niecodzienna, nietypowa. Chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że takich rzeczy się po prostu nie robi. Nie zostawia się zespołu w połowie sezonu na lodzie. Jednak nie ma co już się nad tym zastanawiać. Wystarczająco dużo nerwów już straciliśmy. Wszystkich nas to bardzo dużo kosztowało. Po tym, co działo się ostatnio wokół naszej drużyny, po tym, że w meczu z Onico przegrywaliśmy 0:2, troszeczkę trzeba się cieszyć z tego zdobytego jednego punktu. Patrząc w tabelę, każde oczko jest cenne – zakończył Piotr Hain, który w konfrontacji przeciwko warszawskiej drużynie zapisał na swoim koncie 4 punkty.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl