Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Skupialiśmy się przede wszystkim na swojej grze

Piotr Hain: Skupialiśmy się przede wszystkim na swojej grze

– Skupialiśmy się przede wszystkim na swojej grze, na tym, żebyśmy mieli dobrą atmosferę na boisku, żeby ten poziom adrenaliny był taki jak trzeba – skomentował zwycięstwo nad Łuczniczką Bydgoszcz środkowy Cuprum Lubin – Piotr Hain.

Lubinianie przybywali do Bydgoszczy z dalszymi kłopotami kadrowymi oraz po serii niekorzystnych wyników. Te z kolei mocno negatywnie wpłynęły na miejsce Cuprum w tabeli, dlatego potyczka z klubem z Bydgoszczy była dla przyjezdnych bardzo ważna. Prawie od początku spotkania podopieczni Patricka Duflosa dominowali na parkiecie, ostatecznie nadspodziewanie łatwo wygrywając mecz.

Po spotkaniu zadowolenia nie ukrywali zawodnicy z Lubina. – Cieszymy się z trzech punktów, to było najważniejsze w tym meczu, gdyż powiedzieliśmy sobie w szatni, że nie ważne, jak zagramy, ważne, by zagrać efektywnie i wygraliśmy za trzy punkty, bo „oczek” potrzebujemy jak tlenu. Liczyliśmy na pewno przed początkiem sezonu, że po tej rundzie będziemy znajdować się w innym miejscu niż w tej chwili, ale jak każdy mamy swoje problemy, kontuzje. Musimy sobie jednak z tym radzić – powiedział Piotr Hain. Od siebie dodał coś także Michal Masny.Nie wiem, czy wynik 3:0 nas zaskoczył. Na pewno my się z niego bardzo cieszymy, byliśmy szczęśliwi, gdyż nie jest łatwo wygrać na wyjeździe, a ponadto radość sprawiła nasza gra, która wyglądała dobrze – rzekł rozgrywający.

Co rzuciło się w oczy w poczynaniach gości, to bardzo składna gra, której ostatnio drużyna nie prezentowała. Cuprum przebijało swojego rywala w praktycznie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, spokojnie mogąc wyprowadzać swoje akcje. Na dobrą postawę zespołu zwrócił uwagę Masny. – W zwycięstwie pomogła na pewno zagrywka, którą sobie pomagaliśmy. Ponadto funkcjonował nam blok-obrona. W meczu było naprawdę sporo bloków i wybloków, mieliśmy też obronę, byliśmy w tym precyzyjni, a dzięki temu była zabawa. Bawiliśmy się w spotkaniu wszyscy. Mogę powiedzieć, że zagraliśmy świetny mecz – stwierdził „Miśkin”. – Skupialiśmy się przede wszystkim na swojej grze, na tym, żebyśmy mieli dobrą atmosferę na boisku, żeby ten poziom adrenaliny był taki jak trzeba – dodał z kolei Hain.

Najbardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w trzecim secie, gdyż dopiero przy stanie 24:23 Cuprum przypieczętowało zwycięstwo w meczu. Zdaniem Piotra Haina spory wpływ na trzecią odsłonę miała 10-minutowa przerwa. – Fajnie, że wygrywamy. Dwa pierwsze sety graliśmy bardzo dobrze i przyszła ta nieszczęsna dla nas 10-minutowa przerwa, po której zawsze mamy problemy i daliśmy po niej przeciwnikowi pograć. Tak było i tym razem, przez co rywale się rozkręcili, dlatego doszło do gry na „styku”, ale w końcówce nie zawiódł nas lider, Łukasz Kaczmarek – powiedział środkowy.