Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain przeniósł się do Lubina

Piotr Hain przeniósł się do Lubina

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

Po tym jak w piątek Jastrzębski Węgiel poinformował, że klub opuścił Piotr Hain, już dzień później wyjaśniło się, gdzie kolejny sezon spędzi środkowy. W nadchodzących rozgrywkach PlusLigi siatkarz będzie bronił barw Cuprum Lubin. Umowa obowiązywać będzie przez rok.

Po sezonie spędzonym w Jastrzębskim Węglu ten utalentowany środkowy zdecydował się na przenosiny na Dolny Śląsk i podpisał roczny kontrakt z Cuprum. – O zmianie barw klubowych przesądziła głównie chęć zrobienia kolejnego kroku do przodu, dalszego rozwoju – mówi nowy środkowy. – Czas spędzony w Jastrzębiu będę wspominał pozytywnie dzięki dobrej atmosferze, jaką mieliśmy w szatni i na boisku, oraz dzięki Markowi (Lebedewowi – trener Jastrzębskiego Węgla – przyp. red.), który jest dobrym trenerem i świetnym otwartym człowiekiem. Lubin był dla mnie na tę chwilę najlepszą możliwą opcją i dlatego postanowiłem z niej skorzystać – mówi Piotr Hain.Dla tego 25-letniego środkowego Cuprum Lubin będzie trzecim plusligowym klubem w karierze. Reprezentując barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn, miał już zresztą okazję współpracować z obecnym szkoleniowcem „miedziowych” Giannim Cretu. – Na wybór Cuprum miało wpływ wiele czynników. Począwszy od Gianniego i całego sztabu w osobach Mirko (trener przygotowania fizycznego – przyp. red.) i Daniele (asystent trenera – przyp. red.), z którymi miałem okazję pracować już wcześniej w Olsztynie i ten czas zapamiętałem jako bardzo pozytywny – mówi Piotr. – To fajni, uśmiechnięci faceci, z którymi chce się pracować każdego dnia. Znam także paru chłopaków z zespołu, a z Dawidem Gunią jesteśmy w zasadzie jak rodzina. Kiedy pojawiła się opcja dołączenia do zespołu, nie zastanawiałem się zbyt długo – kontynuuje z uśmiechem środkowy.

Przed Piotrem Hainem postawione zostaną teraz nowe wyzwania, ponieważ w składzie zastąpi Marcina Możdżonka. Równocześnie domyka skład środkowych na sezon 2016/2017. – Mam nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach uda nam się zaprezentować tak samo dobrze, jak chłopaki zrobili to w sezonie ubiegłym. Spróbuję za dużo nie przeszkadzać, bo to dobrze naoliwiona maszyna – mówi z uśmiechem nowy siatkarz Cuprum. – Indywidualnie na pewno chciałbym się rozwinąć, grać możliwie jak najwięcej i przede wszystkim przebrnąć przez sezon bez kontuzji – kończy z optymizmem środkowy.

Piotr Hain
ur. 26.02.1991 w Tarnowskich Górach
wzrost/waga: 207/105
pozycja: środkowy
zasięg w ataku/bloku: 350/330

Poprzednie kluby:
2004-2006 – STS Victoria Lubliniec
2007-2010 – SMS PZPS Spała/Delic-Pol Norwid Częstochowa
2010-2015 – AZS Olsztyn
2015-2016 – Jastrzębski Węgiel
2016-… – Cuprum Lubin

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved