Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Przed nami pierwszy prawdziwy test

Piotr Hain: Przed nami pierwszy prawdziwy test

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ekipa Jastrzębskiego Węgla ma na swoim koncie dwa pewne zwycięstwa w PlusLidze. Teraz podopiecznych Roberto Santilliego czeka jednak o wiele bardziej wymagający przeciwnik, w hicie 3. kolejki jastrzębianie podejmą Grupę Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Przed nami teraz pierwszy prawdziwy test. Przyjeżdżają do nas mistrzowie Polski i moim zdaniem to będzie dobra weryfikacja naszej dyspozycji i pokazanie w jakim znajdujemy się miejscu – mówił środkowy klubu ze Śląska, Piotr Hain.

Od wygranej 3:0 z BKS-em Visłą Bydgoszcz i Cuprum Lubin sezon 2019/2020 rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. – Początek ligi jest dla nas wymarzony. Bilans 6:0 w setach, 6 punktów na koncie na pewno się z tego cieszymy, ale rywale nie byli topowi, zdajemy sobie z tego sprawę – mówił Piotr Hain. Teraz jednak jego drużyna zmierzy się z mistrzem Polski, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Przed nami teraz pierwszy prawdziwy test. Przyjeżdżają do nas mistrzowie Polski i moim zdaniem to będzie dobra weryfikacja naszej dyspozycji i pokazania w jakim znajdujemy się miejscu – zadeklarował środkowy jastrzębian.Listopad będzie dla zawodników Roberto Santilligeo wyjątkowo intensywny. – Meczów jest dużo, listopad jest bardzo intensywny, ale zdajemy sobie z tego sprawę, mamy szeroką kadrę i to też będzie działało na naszą korzyść. Terminarz jest równy dla wszystkich, listopad jest intensywny dla każdej drużyny, więc nie szukamy żadnego usprawiedliwienia. Nie ma czasu na trenowanie, jest czas na granie – mówił wprost Hain. Pierwszym listopadowym starciem dla jego drużyny będzie potyczka z mistrzem Polski. – ZAKSA ostatnio zdominowała krajowe rozgrywki, paru zawodników odeszło i na pewno brak Sama Deroo będzie dla nich odczuwalny, ale już pokazali, że znaleźli dobre zastępstwo i ZAKSY zawsze trzeba się obawiać i ją szanować. Zdajemy sobie sprawę z własnych możliwości, z tego, że też jesteśmy dobrym zespołem i wszystko zweryfikuje boisko – zakończył doświadczony zawodnik.

W podobnym tonie co Piotr Hain wypowiadał się również libero jastrzębian. – Na razie jest jeszcze za wcześnie o mówieniu o całym listopadzie. Dwa październikowe mecze może nie z potentatami tej ligi, ale dwa wygrane. Szczególnie obawialiśmy się zespołu z Lubina, wiedzieliśmy, że postawią ciężkie warunki i mam wrażenie, że to był taki wstęp do meczu z ZAKSĄ. Curpum Lubin, tak jak ZAKSA dobrze blokuje i dobrze broni, trzeba się namęczyć, żeby zdobyć z nimi punkt. W meczu z mistrzem Polski będziemy chcieli potwierdzić swoje mistrzowskie aspiracje – przyznał Jakub Popiwczak, który nie ukrywał, że jego drużyna w tych rozgrywkach celuje bardzo wysoko. – Mamy inne cele niż w poprzednich latach, to jest sezon, w którym chcemy sięgać po tej najwyższe laury. To jest nowy zespół, mamy dopiero początek rozgrywek i będziemy myśleć o tylko o wygrywaniu, bo tylko tak można budować silny zespół. Tylko przez zwycięstwa, tylko przez dobrą grę możemy budować pewność siebie i siłę tej drużyny. Mam nadzieję, że postawimy kolejny krok – przyznał libero, który jest zdania, że to właśnie spotkanie z ZAKSĄ zweryfikuje jego drużynę. – Ciężko mówić w tym momencie o szczycie formy. Gramy dużo spotkań w krótkim okresie czasu, ale na pewno to będzie dla nas dobry sprawdzian, na tle ZAKSY, która zawsze gra stabilnie, w której większość ogniw zespołu funkcjonuje od wielu lat. Na pewno mistrzowie Polski pastwią nam ciężkie warunki, którym my postaramy się sprostać. To oni będą faworytem tej rywalizacji, ale my jako zespół, który chce grac o najwyższe cele, musi w takich meczach zdobywać punkty i musi próbować wygrywać – podsumował Jakub Popiwczak.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved