Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Hain: Jedziemy do Wrocławia bić się o zwycięstwo

Piotr Hain: Jedziemy do Wrocławia bić się o zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dzięki środowemu zwycięstwu z BBTS-em Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski Pomarańczowi awansowali do grona czterech najlepszych ekip w rozgrywkach pucharowych w kraju. W półfinale przeciwnikiem JW będzie ONICO Warszawa. Mam nadzieję, że wrócimy do Jastrzębia-Zdroju w dobrych nastrojach w niedzielę – mówi Piotr Hain.

Ćwierćfinałowy rywal nie zawiesił Pomarańczowym wysoko poprzeczki. Jedynie początki pierwszych dwóch partii należały do gospodarzy. Później, na dystansie setów drużyna Jastrzębskiego Węgla wyraźnie się rozkręcała, nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom. Natomiast trzeci set był już demonstracją siły plusligowca nad pierwszoligowcem.Największym problemem, z którym sobie dziś poradziliśmy, było to, żeby wyjść na to spotkanie jak na każde inne. Skoncentrowanym, ze sportową złością, bo nie ma co ukrywać, że czasami, gdy gra się z drużyną z niższej ligi, różnie z tym bywa. Element koncentracji i szacunku dla przeciwnika był tutaj kluczowym ogniwem, dzięki któremu wygraliśmy z BBTS-em, bo wiedzieliśmy, że pod względem sportowym jesteśmy zespołem lepszym od bielszczan i udowodniliśmy to na boisku – mówi Piotr Hain, środkowy Jastrzębskiego Węgla, który zdobył w meczu sześć punktów (cztery w ataku i dwa blokiem).

Zespół z Jastrzębia Zdroju zaprezentował się w tym spotkaniu bardzo dobrze w elemencie bloku, gdzie zdominował przeciwników w stosunku 12-2. Świetnie było również w zagrywce, gdzie bilans na korzyść JW wyniósł 7-1. Najwięcej punktów w meczu zdobył Dawid Konarski (14 „oczek”), ale na uwagę zasługuje postawa Juliena Lyneela. Francuski as drużyny wywalczył o jeden punkt mniej od „Konara”, ale skończył 9 ataków na 11 (82%), a do tego dołożył dwa asy i dwa punktowe bloki.

Turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w dniach 26-27 stycznia we wrocławskiej Hali Orbita. Półfinałowym rywalem Pomarańczowych będzie ONICO Warszawa. Drugą parę półfinałową tworzą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. – To jest turniej i jeden mecz, w którym stawką nie są punkty – trzy czy dwa, a gra się wyłącznie o zwycięstwo. Jedziemy tam bić się z drużynami, które są bardzo dobre, ale my też jesteśmy bardzo dobrym zespołem. Mam nadzieję, że wrócimy do Jastrzębia-Zdroju w dobrych nastrojach w niedzielę – mówi Hain.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved