Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Będziemy mieli kłopot bogactwa

Piotr Hain: Będziemy mieli kłopot bogactwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla znajdują się w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Zespół z województwa śląskiego dokonał kilku wzmocnień. – Będziemy mieli kłopot bogactwa, nie tylko na środku, ale także na większości pozycji. Drużyna poszła do przodu, zrobiła krok w dobrym kierunku. Na pewno przed nami ciężki sezon, Liga Mistrzów, dużo ligowego grania. Nie tylko my się powzmacnialiśmy, lecz generalnie wszystkie zespoły to zrobiły – powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain. 

Już w najbliższy czwartek 22 sierpnia zawodnicy Jastrzębskiego Węgla rozpoczną przygotowania do przyszłego sezonu. – Zaczynają się przygotowania i człowiek wie, co ma robić. Ten okres wakacyjny troszkę się może dłużył, ale z dwójką małych dzieci człowiek się nie nudzi podczas wakacji, więc cały czas byłem na wysokich obrotach. Na pewno dobrze wrócić do Jastrzębia i z optymizmem czekam na początek przygotowań – przyznał środkowy Jastrzębskiego Węgla.Pierwszy sparing jastrzębianie zagrają 17 września z GKS-em Katowice. Później podopiecznych Roberto Santilliego czeka jeszcze kilka meczy kontrolnych. W październiku wystąpią w Memoriale Jana Rutyńskiego, turnieju Giganci Siatkówki oraz Memoriale Arkadiusza Gołasia. – Grania będzie dużo, ale byłem na to przygotowany, ponieważ widziałem jak tam Olsztyn miał w poprzednich latach, też tych meczy było sporo. Każdy otrzyma szansę, żeby się pokazać i to chodzi. Każdy dostanie określony czas na boisku i myślę, że akurat w tym kontekście to bardzo dobrze. Te pierwsze mecze, turnieje będą w mocno okrojonym składzie, ponieważ dopiero na koniec przyjadą nasze flagowe okręty. Myślę, że na Gigantach Siatkówki i Memoriale Arkadiusza Gołasia wystąpi cała drużyna. Niemniej jednak grania będzie dużo i każdy będzie miał możliwość przekonania trenera do siebie – stwierdził Piotr Hain.

Do zespołu z województwa śląskiego przed nadchodzącym sezonem dołączyło kilka znanych nazwisk m.in. przyjmujący Tomasz Fornal oraz środkowi: Jurij Gladyr i Graham Vigrass. Podopiecznych Roberto Santilliego oprócz gry w PlusLidze czekają także zmagania w Lidze Mistrzów. – Będziemy mieli kłopot bogactwa, nie tylko na środku, ale także na większości pozycji. Drużyna poszła do przodu, zrobiła krok w dobrym kierunku. Na pewno przed nami ciężki sezon, Liga Mistrzów, dużo ligowego grania. Nie tylko my się powzmacnialiśmy, lecz generalnie wszystkie zespoły to zrobiły. Myślę, że taki słaby sezon Resovii już się nie zdarzy, Skra też nie będzie już kulała, bo sądzę, że 6. miejsce było lekkim rozczarowaniem dla nich. Na pewno sezon będzie cięższy niż rok temu, ale jesteśmy na to gotowi. Mamy szeroki, mocny skład, więc możemy się nastawiać na walkę o najwyższe cele – zadeklarował Piotr Hain. 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved