Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: To nie tak, że Fefe wszystko zepsuł

Piotr Gruszka: To nie tak, że Fefe wszystko zepsuł

fot. Katarzyna Antczak

– Moje nazwisko padało i padać będzie wypowiadane przez ludzi związanych ze środowiskiem, ale ja się do tego nie odniosę – mówi Piotr Gruszka, trener GKS-u Katowice, o informacjach o tym, że miałby przejąć kadrę siatkarzy.

 Jak przyjął pan informację o zwolnieniu Ferdinando de Giorgiego?

Piotr Gruszka: – Na pewno nie było to miła wiadomość dla nikogo. Zadzwoniłem do Fefe, bo wspólnie pracowaliśmy przez ten czas i razem tworzyliśmy ten zespół. Ten sezon z reprezentacją dał mi wiele nowych doświadczeń jako trenerowi.

Dawid Konarski mówił, że według niego jeden sezon to za mało, by weryfikować pracę trenera. Powinno dać się jeszcze jedną szansę?

– Ja tego nie weryfikuję. Myślę, że często jest tak, że mimo błędów chce się dostać kolejną szansę. Tej zabrakło, ale jeśli jest jakiś plan na przyszłość tej kadry, to czekajmy na to, co będzie.

Prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk podkreślał, że zabrakło mu u De Giorgiego uderzenia się w pierś i wzięcia na siebie winy. Czy wy jako sztab wskazywaliście, gdzie mogło dojść do błędów?

– Każdy z nas szukał powodu, dla którego nie wyszło. Niemniej jednak nie szukajmy jednego kozła ofiarnego i nie wskazujmy, że to Fefe wszystko zepsuł, bo na pewno tak nie było.

A może to przez brak atmosfery w drużynie?

– Nie doszukujmy się takich niuansów. Ja nie narzekałem, a praca przebiegała na takim poziomie, że można było wierzyć, że coś z tego będzie. Zabrakło wyniku, przegraliśmy i są tego efekty. Gdybyśmy ten rezultat osiągnęli, to inaczej byśmy rozmawiali. Jeżeli jest plan dla kadry na przyszłość, to trzeba go całym środowiskiem wesprzeć.

cały wywiad dostępny na stronie Przeglądu Sportowego

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved