Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Zbudowaliśmy fajną grupę ludzi

Piotr Gruszka: Zbudowaliśmy fajną grupę ludzi

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Celem jest walka o czwórkę, która zagra później o medale. Zdaję sobie sprawę, jakie w Rzeszowie są oczekiwania i wcale się im nie dziwię. Asseco Resovia to marka od lat, nie tylko w Polsce – mówi na łamach Przeglądu Sportowego nowy trener Resovii, Piotr Gruszka  -Wierzę w tę grupę ludzi. Postaramy się stworzyć z Podpromia twierdzę, z której nikt nie będzie wywoził punktów- dodaje szkoleniowiec rzeszowian.

Kiedy był pan zawodnikiem wiele razy mówiło się o pana przejściu do Asseco Resovii, ale do transferu nigdy nie doszło. Teraz się udało, choć w innej roli… Piotr Gruszka: Przypomina mi się taka historia, jak przyjechałem w latach 90. do Częstochowy na mecz AZS z Resovią, mającą w składzie Zbigniewa Zielińskiego. Pomyślałem wtedy, że fajnie byłoby zagrać kiedyś w rzeszowskiej drużynie. Potem przez lata byłem związany z Częstochową, no a teraz w końcu jestem w Rzeszowie. Polscy trenerzy stanowili dotąd mniejszość w PlusLidze, tym bardziej się cieszę, że zaufał mi tak mocny klub z tak wspaniałą historią. Wierzę, że uda nam się stworzyć drużynę. 

Po raz pierwszy w trenerskiej karierze poprowadzi pan klub z ogromnymi aspiracjami…

– Zgadza się, ale taka też jest kolejność. Jeżeli startowałem w konkursie na trenera reprezentacji i czułem się gotowy podjąć to wyzwanie, to dlaczego miałbym nie odpowiedzieć na propozycję z Asseco Resovii, która jest potężnym klubem? Grałem w siatkówkę na najwyższym poziomie, dlatego cieszę się, że jako trener też wskakuję na tę półkę. Wyzwanie jest duże, ale chciałem pracować w klubie, który ma wygrywać. Nie obawiam się presji.  

Czy nowy zespół jest autorskim pomysłem Piotra Gruszki?

– Może nie autorskim, ale jest w nim wiele moich przemyśleń i pomysłów. Zbudowaliśmy fajną grupę ludzi. Dobieraliśmy zawodników w taki sposób, żeby stworzyć z nich drużynę, bo na razie mamy jedynie jednostki. To będzie najważniejsze zadanie. Wierzę, że wniosę do zespołu głód sukcesu, który mam jako młody trener. 

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – cały wywiad w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved