Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Zawodnicy nie pękli

Piotr Gruszka: Zawodnicy nie pękli

fot. Klaudia Piwowarczyk

W przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin trener polskiej kadry, Ferdinando de Giorgi, ma ogłosić ostateczny skład na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy. W trakcie XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera sztab szkoleniowy miał okazję przetestować prawie wszystkich 18 zawodników, którzy przygotowywali się do turnieju. – Tę selekcję trzeba zrobić, ale to nie jest dla nas łatwe zadanie. Takie jest życie i tych wyborów trzeba dokonać – mówił asystent selekcjonera, Piotr Gruszka.

Sztab szkoleniowy w zakończonym w niedzielę XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera mógł w warunkach meczowych sprawdzić prawie wszystkich siatkarzy, których Ferdinando de Giorgi powołał do szerokiego składu przygotowującego się do mistrzostw Europy. W każdym z trzech spotkań meczowych skład był nieco inny, a w ostatnim pojedynku za bandami reklamowymi znaleźli się między innymi Michał Kubiak czy Dawid Konarski. To właśnie w starciu z Rosją szkoleniowiec biało-czerwonych dał szansę pokazania się graczom, którzy wcześniej nie spędzili zbyt wiele czasu na parkiecie. Młodzi siatkarze pokazali charakter, bo choć pierwsze dwa sety padły łupem rosyjskiej kadry, to Polacy zdołali się odbudować, odwrócić losy spotkania i rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Czy to spotkanie pomogło sztabowi szkoleniowemu w selekcji przed mistrzostwami Europy? – Jeżeli chcemy wybrać i czterem chłopakom w jakimś sensie podziękować tuż przed mistrzostwami Europy, bo jednak tę selekcję trzeba zrobić, to to nie jest dla nas łatwe zadanie. Takie jest życie i tych wyborów trzeba dokonać. Ja sam kiedyś również byłem po drugiej stronie barykady, więc zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe – mówił Piotr Gruszka. Asystent trenera de Giorgiego podkreślił jednocześnie, że memoriał pozwolił również sprawdzić strefę mentalną zawodników. – Ten turniej na pewno dał dużo optymizmu całej grupie. Miała ona okazję sprawdzić się w dobrych warunkach, jeśli chodzi o strefę mentalną, bo ten mecz z Rosją takie warunki gwarantował, a po drugiej stronie stał jednak nie byle jaki rywal – skomentował.Memoriał Wagnera: Polacy pokonali Rosjan i wygrali turniej

Polscy siatkarze na otwarcie XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera ulegli Francji 2:3, następnie wygrali z Kanadą 3:0, a w ostatnim spotkaniu pokonali w tie-breaku Rosjan, co pozwoliło im triumfować w całym turnieju. Piotr Gruszka podkreślił, że młodzi gracze, którzy pokazali się w pojedynku ze Sborną, udźwignęli presję. – Każdy trener chce, żeby zespół walczył i pokazywał na boisku charakter. Ja się cieszę, że zawodnicy nie pękli, bo stres na pewno był. To są młodzi ludzie, którzy w tym spotkaniu od początku do końca mieli wsparcie. Były oczywiście pewne korekty w trakcie meczu, żeby to dobrze funkcjonowało, ale gracze sprawdzili się w całym wymiarze i z tego należy się cieszyć – zauważył trener. O tym, którzy siatkarze znajdą się ostatecznie w kadrze na mistrzostwa Europy sztab szkoleniowy ma zadecydować już w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved