Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Wszyscy czekamy na pierwsze decyzje

Piotr Gruszka: Wszyscy czekamy na pierwsze decyzje

fot. Katarzyna Antczak

Chociaż zwolnienie Ferdinando de Giorgiego nastąpiło pod koniec września, nadal nie widać końca telenoweli związanej z wyborem jego następcy. Jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski jest Piotr Gruszka. – Na pewno z ciekawością wszyscy czekamy na pierwsze decyzje, jeżeli chodzi o reprezentację i jak to będzie wyglądało w przyszłości – przyznał szkoleniowiec GKS-u Katowice.

Grudzień jest czasem podsumowań, jaki mijający rok był dla Piotra Gruszki? – Były różne momenty, jak to w każdym roku. Były momenty fajne, okres z reprezentacją Polski, fajne granie z GKS-em Katowice. Dalej jestem w Katowicach, to granie też jest ok, ale gdzieś ostatnio chwilkę się zatkaliśmy. Mam nadzieję, że praca, którą wykonujemy, będzie się rozwijała. Cieszę się bardzo, że w zdrowiu przetrwałem ten rok, rodzina się powiększyła. Tylko cieszyć się, że to, co najważniejsze, jest cały czas – podsumował szkoleniowiec GKS-u Katowice.W mijającym roku Gruszka był asystentem Ferdinando de Giorgiego w reprezentacji Polski. Polacy mają za sobą słaby sezon, w którym szczególnie dotkliwy był brak medalu podczas mistrzostw Europy. – Trudny rok na pewno, bo dużo przemian. Brak wyniku reprezentacji, który zawsze jest odbiciem tego wszystkiego. Zobaczymy, jak te zmiany będą wyglądały, czy będzie coś nowego, bo wyzwania są. Oczywiście są mistrzostwa świata, ale każdy turniej jest szansą na zdobycie punktów, które są ważne w kwalifikacjach olimpijskich, a zostały już tylko 3 lata. Na pewno z ciekawością wszyscy czekamy na pierwsze decyzje, jeżeli chodzi o reprezentację i jak to będzie wyglądało w przyszłości – powiedział Gruszka.

Porażka w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach kosztowała trenera de Giorgiego posadę. Chociaż zapowiadano, że jego następcę możemy poznać nawet przed świętami, decyzje nadal nie zapadły. Wiadomo jednak, że wśród kandydatów jest Piotr Gruszka. – Nie ukrywam, że rozmawiałem z ludźmi ze związku, zobaczymy, jak to się potoczy. Jestem jednym z kilku kandydatów do reprezentacji. Przede wszystkim federacja musi mieć pomysł, jak chce, aby ta reprezentacja wyglądała. Wizję każdy z nas przedstawił i która będzie najbardziej korzystna do wspólnych przemyśleń, to ci panowie wybiorą. Prawda jest taka, że ktokolwiek z nas nie zostanie wybrany na trenera reprezentacji, to liczy się to, żeby polska reprezentacja znowu była solidną i budzącą pełne zaufanie i wsparcie kibiców, bo tylko tak możemy rozwijać tę dyscyplinę. Mamy sporo młodych chłopaków, sporo doświadczonych, więc ważne jest, żeby to zebrać i rozwijać – zakończył kandydat na trenera reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved