Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gruszka: Wiemy, w jakim iść kierunku

Piotr Gruszka: Wiemy, w jakim iść kierunku

fot. Klaudia Piwowarczyk

W interkontynentalnej fazie Ligi Światowej Polacy zaprezentowali nierówną formę. Z jednej strony potrafili wygrać z tak cenionymi zespołami, jak Brazylia czy Włochy, a z drugiej nie zakwalifikowali się do turnieju Final Six, rozgrywanego w brazylijskiej Kurytybie. –  Po Lidze Światowej nadal nie mamy jasnych odpowiedzi. Wiemy jednak, w jakim iść kierunku i na kogo bardziej stawiać – mówi asystent Ferdinando de Giorgiego, Piotr Gruszka.

– To, że wygraliśmy od razu z Brazylią czy Włochami, faktycznie wprowadziło trochę zamieszania, ale trzeba zwrócić uwagę, na jakim etapie przygotowań były wtedy te zespoły. Trzeba jednak zaznaczyć, że te mecze były najlepsze w naszym wykonaniu. W naszej kadrze znalazło się wielu młodych siatkarzy, a przy takiej liczbie nowych zawodników trzeba liczyć się z nierównościami. Do tego doszedł jeszcze kolejny czynnik, jakim była rotacja w trakcie samych spotkań. Po Lidze Światowej nadal nie mamy jasnych odpowiedzi. Wiemy jednak, w jakim iść kierunku i na kogo bardziej stawiać – przyznał Gruszka.

Drugi trener reprezentacji odniósł się również do poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła, z którymi biało-czerwoni mieli problem w ostatnich meczach. – Indywidualnie analizujemy nie tylko jakość rozegrania, ale również sytuacje, które wypracowujemy sobie w ataku. Lewe skrzydło jest bardzo specyficzną strefą i akurat złożyło się tak, że większość zawodników miała na nim gorsze statystyki. Czasami zamiast skutecznie wykończyć akcję, wybieraliśmy jakiś inny zadziwiający, a często również najtrudniejszy sposób – dodał. Odniósł się również do atmosfery panującej w zespole. – W reprezentacji można iść do przodu tylko jako grupa twardych facetów. Ważne jest to, że młodzi ludzie chcą być w tym zespole i chcą współpracować. Myślę, że ich pierwsza styczność z „wielką siatkówką” wypadła pozytywnie – powiedział były reprezentant Polski.*rozmawiała Bożena Pieczko, Polsat Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved