Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Ważne jest zwycięstwo

Piotr Gruszka: Ważne jest zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze GKS-u Katowice w ostatnim czasie nie notowali udanych występów. Przez to pewność siebie drużyny została wystawiona na poważną próbę. Podopieczni Piotra Gruszki ciężko pracowali na to, by moc wrócić na zwycięską ścieżkę i udało się im to w ostatniej kolejce, dzięki wygranej w meczu z MKS-em Będzin. – Ważne jest zwycięstwo, bo tego w ostatnim czasie nam brakowało – powiedział po wygranej w tie-breaku Piotr Gruszka.

Dziesięć meczów i jedno zwycięstwo – tak wyglądał ostatni czas GKS-u Katowice w PlusLidze. Było tak do starcia z MKS-em Będzin, w którym podopieczni Piotra Gruszki zeszli już z boiska z uśmiechami na twarzy. Drużyna z Katowic nie zagrała perfekcyjnego meczu, nie wystrzegając się w nim błędu. Siatkarze GKS-u popełnili w nim ich aż 40, w tym 22 zagrywką. Mimo to w ważnych momentach dobrze funkcjonowały podstawowe elementy siatkarskie, dzięki czemu mogli odetchnąć. – Ulga jest, ale nasza gra nie była tak do końca najlepsza. Popełnialiśmy dużo błędów, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Odetchnęliśmy troszeczkę i to napędzi nas dalej do dalszych spotkań. Następne już za tydzień w Szczecinie i obyśmy kontynuowali serię – stwierdził po spotkaniu Karol Butryn. Był on główną bronią katowiczan, a w całym meczu zdobył 26 punktów.Piotr Gruszka był wreszcie zadowolony po spotkaniu swojej drużyny, choć nie ukrywał, że nie należało ono do najłatwiejszych. – Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Wiadomo, że to były nie tylko derby, które wszystkich elektryzują, ale też wszyscy powoli zaczynają patrzeć na sytuację w tabeli. I teraz nad sąsiadem, który był blisko nas w tabeli, mamy jakąś przewagę. Cieszę się, że pomimo różnych momentów w tym meczu, cały czas szliśmy do przodu. Nawet gdy było coś źle, to próbowaliśmy szybko wrócić. Udało się zrobić kilka fajnych rzeczy. Ważne jest zwycięstwo, bo tego w ostatnim czasie nam brakowało – zwycięstwo po trudnym meczu, na trudnym terenie – ocenił.

Przed jego drużyną kolejne starcia, w których punkty będą niezwykle cenne i ważne dla układu tabeli PlusLigi. – Będziemy dalej pracować, bo to nie jest tak, że na tym meczu wszystko się skończyło. Naprawdę wierzę w to, że ten zespół może grać razem i pewne rzeczy otworzą się w głowie, bo pracujemy naprawdę dobrze. Ja widzę chłopaków, jak wyglądają na treningu, więc przełożyć to na mecz połączony z emocjami jest trudno. Przetrwaliśmy ten mecz, zwyciężyliśmy, więc teraz trzeba pracować. Kolejne mecze też będą ważne, sezon jest dla nas nadal otwarty, wierzę w tę grupę. Pewne rzeczy muszą się zazębić i myślę, że pójdziemy do przodu – powiedział Piotr Gruszka.

 

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved