Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Pewne zmiany były konieczne

Piotr Gruszka: Pewne zmiany były konieczne

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mamy zaplanowanych kilka turniejów, jeszcze czekamy na potwierdzenie niektórych zespołów, ale zagramy około 10 sparingów z ekipami różnej klasy, co też jest istotne. Rozgrywki ligowe zaczynamy u siebie od meczu z AZS-em Olsztyn. Będzie to niezwykle ważne spotkanie, dlatego chciałbym, żebyśmy się dobrze do niego przygotowali. Do całej ligi oczywiście też, ale ten start będzie bardzo istotny, tym bardziej że wiemy, jak ten rok będzie wyglądał, jeśli chodzi o ligę. Wszyscy się powzmacniali, więc będzie na pewno ciekawie – mówi o przygotowaniach GKS-u Katowice do nowego sezonu trener zespołu, Piotr Gruszka.

Mimo okresu urlopowego w klubach PlusLigi panuje czas wytężonej pracy. Nie inaczej jest w GKS-ie Katowice, którego sztab kończy kompletowanie drużyny na przyszły sezon. –  Już prawie zakończyliśmy budowanie składu. Jeszcze tylko musimy skompletować sztab i wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu. Pierwsze plany na pierwszy miesiąc już mamy, więc powolutku myślimy już o tym, co będzie się działo od października, jeżeli chodzi o ligę, a od sierpnia, jeśli chodzi o przygotowania do niej – mówi trener katowickiego zespołu Piotr Gruszka.W jego ekipie po minionym sezonie zaszło sporo zmian. Szeregi GKS-u opuściło sześciu zawodników, m.in. Serhij Kapelus, Kacper Stelmach i Adrian Stańczak. Dołączyli zaś m.in. Tomas Rousseaux, Wojciech Sobala czy Dawid Woch. – Po głębszej analizie doszliśmy do wniosku, że pewne zmiany w tym zespole są konieczne. Nie tylko pod kątem sportowym, ale też zbudowania w nim nowego klimatu. Liga też poszła bardzo do przodu, jeśli chodzi o wzmacnianie klubów, także też chcieliśmy w tym kierunku iść – tłumaczy zmiany w składzie GKS-u Gruszka. –  Mam nadzieję, że ci ludzie, którzy przyszli, mają motywację do tego, żeby naprawdę być w tym zespole, być jego mocnym punktem i to się przełoży też na ich pracę. Prawda jest taka, że ważne jest to, by nie tylko w tej lidze być, ale też to, jak chcemy być w niej zapamiętani. Wierzę, że ci nowi ludzie będą mocnymi punktami tego zespołu. A tym, co odeszli, po raz kolejny dziękuję za to, że mogli tworzyć historię GKS-u Katowice. W większości poszli do niezłych klubów i bardzo się cieszę, że też ich gra w katowickim zespole pokazała, że są warci nowych wyzwań. Życzę im powodzenia. My zaczynamy swoją pracę z nową ekipą i na pewno będzie ona musiała być skuteczna na tyle, żeby poprawiać nasze wyniki – dodał szkoleniowiec katowiczan.

Piotr Gruszka zdradził też plany zespołu na okres przygotowawczy do startu PlusLigi. – Zaczniemy od badań lekarskich. Później będziemy mieli dwa tygodnie pracy w systemie: dwa dni treningów – dzień odpoczynku, dwa dni treningu – dwa dni odpoczynku. Następnie pojedziemy na zgrupowanie do Kielnarowej. Później prawdopodobnie będzie kilka dni wolnego i zaczniemy już formę grania. Mamy zaplanowanych kilka turniejów, jeszcze czekamy na potwierdzenie niektórych zespołów, ale zagramy około 10 sparingów z ekipami różnej klasy, co też jest istotne. Rozgrywki ligowe zaczynamy u siebie od meczu z AZS-em Olsztyn. Będzie to niezwykle ważne spotkanie, dlatego chciałbym, żebyśmy się dobrze do niego przygotowali. Do całej ligi oczywiście też, ale ten start będzie bardzo istotny, tym bardziej że wiemy, jak ten rok będzie wyglądał, jeśli chodzi o ligę. Wszyscy się powzmacniali, więc będzie na pewno ciekawie – zakończył trener GKS-u.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved