Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Odcinam się od wszelkich spekulacji

Piotr Gruszka: Odcinam się od wszelkich spekulacji

fot. Katarzyna Antczak

Wielokrotny reprezentant Polski, Piotr Gruszka, już drugi sezon jest trenerem GKS-u Katowice. Poprzednie rozgrywki katowiczanie zakończyli na dziesiątym miejscu. Trener GKS-u został po sezonie włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski jako asystent Ferdinando de Giorgiego. – Mimo wszystko nadal czuję się młodym trenerem. Czy przez to, że kilka ostatnich miesięcy spędziłem w drużynie narodowej, czuję się inaczej? Na pewno jestem bogatszy o wiele doświadczeń – przyznał trener. 

 Miniony sezon był dla Piotra Gruszki drugim, w którym pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. – Mimo wszystko nadal czuję się młodym trenerem. Czy przez to, że kilka ostatnich miesięcy spędziłem w drużynie narodowej, czuję się inaczej? Na pewno jestem bogatszy o wiele doświadczeń, jednak moja postawa dotycząca pracy w klubie się nie zmienia – nadal chcę stawiać na rozwój GKS-u Katowice. Jest on w tej chwili dla mnie priorytetem – mówił na kilka dni przed startem nowego sezonu PlusLigi Piotr Gruszka.

GKS Katowice przed startem PlusLigi

Po nieudanym sezonie kadrowym selekcjoner biało-czerwonych Ferdinando de Giorgi został zwolniony. Po słowach prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacka Kasprzyka, z których jasno wynika, że kolejnym selekcjonerem reprezentacji według niego powinien zostać Polak, nazwisko Gruszki pojawiło się w tym kontekście jako pierwsze. Trener GKS-u Katowice jest jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii polskiego sportu i rekordzistą w liczbie występów w kadrze – ma ich na swoim koncie 450. Zdobył srebrny medal mistrzostw świata w Japonii w 2006 roku, złoto i brąz rozgrywek na Starym Kontynencie (2009, 2011) i 3. miejsce w Lidze Światowej w 2011 roku. 5 razy wygrywał mistrzostwo Polski i trzykrotnie Puchar Polski. Poza tym przez ostatnie 3 lata konsekwentnie uczy się samodzielnego trenerskiego warsztatu, którego pierwsze szlify zdobywał w BBTS-ie Bielsko-Biała. Piotr Gruszka nie myśli jednak na razie o karierze w sztabie reprezentacji Polski. – Odcinam się od wszelkich spekulacji i nie zamierzam ich komentować. Prawda jest taka, że w naszym kraju jest tylu ekspertów, ilu jest ludzi. Gdybym miał słuchać wszystkich dziennikarzy i doradców, którzy wypowiadają się na ten temat, to pewnie bym zwariował – wyjaśnił trener GKS-u Katowice. – Nie będę mówił, czy jestem gotowy do tego, by być pierwszym trenerem kadry. W tym momencie jestem szkoleniowcem GKS-u Katowice, to jest dla mnie najważniejsze i na tym zamierzam się skupiać. Nawet nie wiem, czy nadal jestem w sztabie kadry – podkreślił Gruszka.

 

Materiał Sary Kalisz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved