Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Piotr Gruszka o Kinder+Sport: Widać ogrom tego turnieju

Piotr Gruszka o Kinder+Sport: Widać ogrom tego turnieju

– To bardzo fajna sprawa. Widać, że bardzo dużo dzieci z wielu szkół chce trenować siatkówkę. Jest to pewna forma zabawy, jednak tutaj widać po reakcjach, podejściu tych, którzy grają, że jest też duża rywalizacja. Jednak to jest bardzo potrzebne, a forma turnieju, zakładająca rywalizację ogólnopolską, bez wątpienia nakręca tych ludzi – o turnieju Kinder+Sport Strefie Siatkówki mówił ambasador rozgrywek – Piotr Gruszka.

Obecnie w Zabrzu organizowany jest finał 10. edycji rozgrywek Kinder+Sport. Z perspektywy czasu obserwując te rozgrywki, przyzna pan, że ogrom turnieju musi i robi wrażenie. Na czym polega fenomen Kinder+Sport?Piotr Gruszka:Ten turniej to bardzo fajna sprawa. Widać, że bardzo dużo dzieci z wielu szkół chce trenować siatkówkę. To zainteresowanie na pewno jest pochodną wyników reprezentacji, siatkówka zaczyna być lubiana i budzić zainteresowanie w szerszym gronie i to na pewno cieszy. Ta rywalizacja jest bardzo potrzebna, a forma turnieju, zakładająca rywalizację ogólnopolską, to jest coś, co bez wątpienia nakręca tych ludzi. Pamiętajmy, że tutaj oprócz wyróżnień w postaci olbrzymich pucharów firma Ferrero dała tym dzieciakom możliwość spędzenia tygodnia wspólnie z reprezentacją Polski, obserwowanie treningów na co dzień. Chyba widać też ogrom tego turnieju, bo jesteśmy w jednej hali, gdzie wszyscy grają i to jest fenomenalne, że takie wydarzenia dzieją się wśród dzieci.

Po raz kolejny jest pan częścią turnieju jako ambasador Kinder+Sport. W napiętym kalendarzu, przy pracy z reprezentacją, trudno było wygospodarować czas na przyjazd na finały do Zabrza?

– Już od dłuższego czasu jestem związany z tym turniejem, na początku jako przyjaciel Kinder+Sport, teraz jako ambasador razem z Sebastianem Świderskim. Tak naprawdę teraz jest mój czas wakacji, wiadomo, że obowiązki reprezentacyjne są, teraz jest czas intensywny, mam jednak wolne. I wakacje spędzam tutaj, to jest coś fajnego, bo miło te dzieciaki spotykać co roku, widzieć, jak reagują, uśmiechają się, że pamiętają.

W tego typu rozgrywkach zaciera się gdzieś ta granica między zabawą a rywalizacją typowo sportową. Czego jest więcej?

– Jest to pewna forma zabawy, jednak tutaj widać po reakcjach, podejściu tych, którzy grają, że jest też duża rywalizacja. Bardzo często zapominamy o tym, że nie tylko zwycięstwo, ale i przegrana, sposób przeżywania porażek, radzenie sobie z tymi emocjami to jest coś, na co nie ma czasu na treningu, a z czym ci młodzi ludzie muszą się zetknąć i powinni umieć sobie radzić. I fajnie, że od takiego wieku mają ku temu okazję i na swój sposób mogą to przeżywać, dlatego też tego typu turnieje są nam potrzebne.

Warto wspomnieć też, że wielu zawodników profesjonalnie grających w siatkówkę swoje pierwsze kroki stawiało w turnieju Kinder+Sport….

Tak, na pewno jest kilku zawodników, którzy mieli okazję występować w tych rozgrywkach. Osobiście niestety nie miałem tej przyjemności, bo za moich czasów tych turniejów jeszcze nie było. Dlatego ważne jest to, że ci młodzi ludzie mają szansę gry już w tak młodym wieku. Cieszę się, że to jest ogólnopolski turniej, nie mówimy o regionalnych rozgrywkach, ale uaktywnieniu młodych zawodników i zawodniczek w całym kraju. Miejmy nadzieję, że na tym etapie ich przygoda z siatkówką się nie zatrzyma i w przyszłości będą występować w naszych rozgrywkach ligowych, ale też i w reprezentacji Polski, bo myślę, że to jest cel i marzenie każdego dziecka, które tutaj jest.

W dziesiątej już edycji turnieju Kinder+Sport wraca do Zabrza, a więc tam, gdzie wszystko się zaczęło, miejsce imprezy również nie jest bez znaczenia?

Na pewno jest to symboliczne, z pewnością 10 lat to jest sporo czasu. W tym czasie jeździliśmy z tym programem po wielu miastach w Polsce, ale tak naprawdę tutaj – w Zabrzu widzimy wszystkich w jednej hali, zauważalny jest rozmiar tego turnieju. Osobiście bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak wielkiego turnieju, jak Kinder+Sport.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved