Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Przed nami ważne mecze

Piotr Gruszka: Przed nami ważne mecze

fot. Klaudia Piwowarczyk

W rundzie rewanżowej GKS rozegra przed własną publicznością dziewięć spotkań. – Liczymy, że doping kibiców pozwoli nam zdobyć jak najwięcej punktów – powiedział Piotr Gruszka podczas konferencji prasowej w katowickiej restauracji „Stare i Nowe”.

Siatkarze GKS-u Katowice po noworocznej przerwie powracają do rywalizacji. Połowa stycznia będzie dla nich bardzo intensywnym okresem. W ciągu zaledwie dziesięciu dni rozegrają trzy bardzo ważne mecze w PlusLidze. Co ważne, wszystkie trzy potyczki odbędą się przed katowicką publicznością.– Do końca sezonu zasadniczego pozostało jedenaście spotkań, z czego aż dziewięć odbędzie się w Katowicach. Chcielibyśmy wraz z naszymi kibicami wykorzystać atut własnej hali, aby uzbierać jak najwięcej punktów – powiedział Piotr Gruszka, szkoleniowiec naszego zespołu. – Przed nami rzeczywiście trzy bardzo ważne spotkania. Pierwszy z nich już w najbliższy piątek. Mecz z Gdańskiem, z którym sąsiadujemy w tabeli, nie będzie za trzy, ale za sześć punktów – dodał.

Potyczka z Treflem Gdańsk rozpocznie styczniowy maraton GieKSy. Pięć dni później nasza drużyna po raz pierwszy w tym sezonie zawita do Spodka. W środę, 16 stycznia zagra z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. – Mecz z Zawierciem będzie bardzo fajnym wydarzeniem. Kibice Warty to w tej chwili chyba najlepiej zorganizowana i najgłośniejsza grupa siatkarskich kibiców w Polsce. Do Spodka zapewne przyjadą w dużej ilości. Mam jednak nadzieję, że nasi kibice nie dopuszczą ich do głosu i będą naszym wielkim wsparciem – mówi szkoleniowiec naszego zespołu na konferencji prasowej w restauracji „Stare i Nowe”.

Na tym jednak nie koniec siatkarskich emocji. 20 stycznia GKS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. – Mecz z Rzeszowem będzie kolejnym niezwykle istotnym pojedynkiem z racji układu sił w tabeli. Będzie to także ostatni mecz przed przerwą na Puchar Polski. Później czeka już nas końcówka sezonu zasadniczego, tak jak wspomniałem, przede wszystkim w naszej hali. Odpoczniemy od licznych podróży, które z naszymi gabarytami są męczące – przyznał Piotr Gruszka.

Trener GieKSy zapewnił, że cel na najbliższe i pozostałe spotkania PlusLigi jest jasny – zdobyć jak najwięcej punktów do ligowej tabeli. – W tym sezonie usłyszałem już wiele pochwał od innych trenerów, że gramy naprawdę fajną siatkówkę. Niestety nie we wszystkich meczach punktowaliśmy. Wolę, żeby rywale gratulowali mi przede wszystkim punktów. Z tą nadzieją przystąpiliśmy do rundy rewanżowej PlusLigi – zakończył szkoleniowiec GKS-u Katowice.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved