Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Mentalnie i sportowo zagraliśmy fajny mecz

Piotr Gruszka: Mentalnie i sportowo zagraliśmy fajny mecz

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze GKS-u Katowice w sobotę nie dali najmniejszych szans Dafi Społem Kielce. Wygrali 3:0 i tym samym pewnie wywiązali się z roli faworyta. Piotr Gruszka, opiekun katowickiej ekipy, był zadowolony nie tylko z jakości sportowej, jaką zaprezentował zespół, ale i sfery mentalnej. – Myślę, że prócz jakości, jaką prezentowaliśmy, byliśmy też mentalnie gotowi na ten mecz i z tego się bardzo cieszę, bo takie mecze są najtrudniejsze – powiedział były reprezentant Polski.

Siatkarze GKS-u już na samym początku narzucili swoim przeciwnikom swój styl gry i przez cały mecz to oni dyktowali warunki na boisku. – Myślę, że prócz jakości, jaką prezentowaliśmy, byliśmy też mentalnie gotowi na ten mecz i z tego się bardzo cieszę, bo takie mecze są najtrudniejsze – komplementował swoich siatkarzy Piotr Gruszka. Trener GKS-u cieszył się z tego, jak jego zespół był przygotowany do meczu pod względem mentalnym. – Powtarzałem zawodnikom, że my w wielu meczach w tej lidze nie będziemy faworytami, ale takie spotkania, gdzie nimi jesteśmy, też już się zdarzają poprzez pracę, jaką wykonaliśmy w poprzednim sezonie i wykonujemy cały czas. Musimy się temu przeciwstawić i w sobotę zarówno mentalnie, jak i sportowo zagraliśmy fajny mecz. Zwycięstwo za trzy punkty, z czego się bardzo cieszę, teraz można chwilę odpocząć i szykować się do kolejnego meczu – przyznał Piotr Gruszka.

Zarówno zawodnicy, jak i trener nie ukrywają, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. – Jeżeli jest fajny klimat na boisku, to też się o wiele łatwiej gra – podkreślił trener Gruszka. – Jeżeli są sytuacje, nad którymi pracuje się na co dzień i potem to wychodzi na meczu, to tym bardziej jest to fajne, bo widzi się sens tej pracy. Motywację i pewność siebie buduje się na treningach, ale musi być to potwierdzone na meczu i my pokazaliśmy w sobotę na boisku na co nas stać i to też jest bardzo fajne – dodał opiekun GKS-u Katowice.MVP meczu został wybrany Karol Butryn, zdobywca 15 punktów. Dla 24-letniego atakującego było to drugie tego typu wyróżnienie z rzędu, otrzymał także statuetkę we wcześniejszym meczu z Espadonem Szczecin. – Na pewno był to ciężki mecz, bo byliśmy faworytem. Chcieliśmy wygrać, a takich spotkań nie gra się łatwo. Dobrze, że w każdym z setów udało się zrobić przewagę i grać spokojnie do końca. Psuliśmy sporo zagrywek, ale dużo też zrobiliśmy asów serwisowych i dużo też odrzuciliśmy rywali od siatki. Musieli oni grać na wysokiej piłce i to przyniosło nam korzyść, bo popełniali sporo błędów – ocenił zawodnik GKS-u Katowice.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved