Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: W meczu brakowało tylko zwycięstwa

Piotr Gruszka: W meczu brakowało tylko zwycięstwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów była w środę bardzo bliska sprawienia niespodzianki, przegrywając 2:3 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mimo porażki rzeszowianie zagrali jeden z najlepszych meczów w sezonie. – W tym meczu brakowało tylko zwycięstwa i to jest dla nas najtrudniejsze – stwierdził po meczu Piotr Gruszka.

Przed spotkaniem wydawało się, że Resovia nie ma zbyt wielkich szans z kędzierzynianami. „Pasy” ponownie borykają się bowiem z problemami w swojej grze. Mimo tego gospodarze od razu wysoko zawiesili poprzeczkę rywalowi, który wygrał jednak dwie pierwsze odsłony pojedynku. Później do głosu doszli rzeszowianie, wygrywając dwie kolejne odsłony. Ostatnie słowo należało jednak do ZAKSY, zwyciężając w tie-breaku.Taki przebieg spotkania budzi skrajne emocje wśród członków drużyny z Rzeszowa. – W tym meczu brakowało tylko zwycięstwa i to jest dla nas najtrudniejsze. Graliśmy dużo lepiej i nawet po dwóch przegranych setach wróciliśmy do gry, szukaliśmy swoich szans i wykorzystywaliśmy je na tyle, by doprowadzić do tie-breaka. Później nie udało się zwyciężyć, co będzie bolało – stwierdził Piotr Gruszka. – ZAKSA to jedna z lepszych drużyn w PlusLidze. Na boisku próbowaliśmy dać z siebie wszystko, myślę, że każdy to widział. Gra była bardzo wyrównana. Przegraliśmy, ale była to bardzo dobra gra i walka o każdy punkt. Czekamy na kolejny mecz w Warszawie, gdzie spróbujemy zagrać podobnie i zdobyć punkty – ocenił natomiast Nicolas Marechal.

Zarówno trener, jak i przyjmujący wyróżnili w meczu postawę kibiców, dziękując in za potrzebne dla drużyny wsparcie. – Była bardzo dobra atmosfera, czujemy, że kibice są z nami, co bardzo nam pomaga. Dlatego też doprowadziliśmy do tie-breaka – rzekł Francuz. – Chciałem podziękować kibicom, bo licznie nas wspierali. Zespół potrzebuje tego wsparcia. Wiem, że nie jest łatwo, gdyż przegrywamy mecze, dlatego dziękuję za pomoc – dodał od siebie Gruszka.

Dobra gra to jednak za mało, gdyż Resovia nadal cierpi na brak zdobyczy punktowych, które negatywnie odbijają się w tabeli PlusLigi. W nadchodzących meczach „Pasy” nie mają łatwej drogi do poprawienia swojej pozycji, gdyż zespół zmierzy się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa oraz Jastrzębskim Węglem. – Wiem, jak drużyna pracuje i przychodzi na treningi. By jednak przychodziło im to łatwiej, to potrzebne jest zwycięstwo. Teraz przed nami trudny kalendarz, gdyż rywale nie będą łatwi. My musimy poszukać zwycięstwa – powiedział szkoleniowiec rzeszowian.

źródło: AssecoResoviaTV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved