Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Nie do końca robiliśmy to, co mieliśmy zrobić

Piotr Gruszka: Nie do końca robiliśmy to, co mieliśmy zrobić

fot. Klaudia Piwowarczyk

Meczem z Asseco Resovią Rzeszów występy w PlusLidze zainauguruje Ślepsk Malow Suwałki. – Naszym celem jest utrzymanie, mamy zupełnie inne priorytety niż Resovia, ale to nie znaczy, że ta różnica, która jest, będzie widoczna na boisku. Jeśli zespół odda serce, na pewno tę różnicę możemy bardzo szybko zniwelować a potem będzie decydowała głowa – stwierdził Andrzej Kowal, trener beniaminka.

Andrzej Kowal przez wiele lat związany był z Asseco Resovią Rzeszów. Teraz do Rzeszowa przyjeżdża jako trener innej drużyny. – Czuję się jak w domu, tyle lat tutaj się spędziło… Wszystkie ściany i kąty znam – przyznał Andrzej Kowal. – Nie spodziewam się jakiegoś przyjęcia ani pozytywnego, ani negatywnego. Myślę, że ludzie są skupieni teraz na Resovii, mają nowego trenera, nowy skład i na tym się koncentrują. Miałem tutaj swoje wspaniałe lata tutaj i z tego się cieszę a teraz życzę chłopakom, ludziom, którzy dalej pracują z Resovią, żeby dalej osiągali sukcesy – dodał.Ślepsk Malow Suwałki ma zupełnie inne cele niż ich najbliższy przeciwnik. – Chcę aby zespół walczył w każdym spotkaniu, bez względu na to, jaka jest sytuacja, jaki jest rezultat. Ta walka prędzej czy później przyniesie efekty. Naszym celem jest utrzymanie, mamy zupełnie inne priorytety niż Resovia, ale to nie znaczy, że ta różnica, która jest, będzie widoczna na boisku. Jeśli zespół odda serce, na pewno tę różnicę możemy bardzo szybko zniwelować a potem będzie decydowała głowa – stwierdził trener beniaminka, który stwierdził, że na początku sezonu nie jest łatwo rozpisać rywala. – To jest nowa drużyna. Piotrek dużo rotował składami, nie wszyscy byli gotowi do gry, więc tak naprawdę ta analiza będzie zupełnie inna niż w trakcie sezonu, gdzie jest powtarzalność. Zawodników znamy z poprzednich lat, więc tak naprawdę mamy materiał, aby dobrze przygotować się do takiego meczu. To jest nowa drużyna i każdy z zespołów potrzebują czasu, szczególnie te, które mają reprezentantów potrzebują czasu aby osiągnąć optymalną dyspozycję – zauważył trener Kowal.

Dla siatkarzy z Suwałk będzie to pierwszy mecz w tym sezonie, bowiem ich spotkanie z ZAKSĄ zostało przełożone ze względu na opóźnione oddanie do użytku nowej hali beniaminka. – To są ludzie, którzy na pewno mają dużą motywację, dużo odwagi, bo chcą pokazać się w tej lidze jako zespół, poszczególni zawodnicy i to jest normalne. Przede wszystkim przyszło trzech nowych ludzi, którzy stanową o sile tego zespołu – rozgrywający Tuaniga, przyjmujący Szerszeń a przede wszystkim środkowy Takvam. To są ludzie, którzy mogą znacząco podnieść poziom tego zespołu i na pewno doświadczenie Andrzeja też będzie wartością dodaną, bo on nie tylko był w PlusLidze, ale też osiągał bardzo duże wyniki. Czeka nas trudne spotkanie, dla nas pierwsze w hali Podpromie, przed naszymi kibicami a Ślepsk jeszcze nie grał, więc przygotowanie do tego meczu jest trudniejsze – powiedział Piotr Gruszka.

Rzeszowianie w środę we własnej hali będą chcieli pokazać się z lepszej strony niż w inauguracyjnym pojedynku. W Katowicach Resovia uległa GKS-owi 2:3. – Katowiczanie zagrali dobre spotkanie i poczuli ten klimat. Zagrali dobrze, ale nie zagrali czegoś, czym mogli nas zaskoczyć. Bardziej perspektywa z naszej strony była, że nie do końca robiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Brakło dwóch-trzech sytuacji w danym momencie i dlatego przegraliśmy. Nam brakło wyniku, ale taka liga będzie w każdym meczu. Ta pierwsza kolejka pokazała, że naprawdę trzeba bić się z każdym, bo o ile wyniki były korzystne dla teoretycznie mocniejszych zespołów, to one bardzo mocno się biły. Trzeba być czujnym na każdym meczu i z dużym szacunkiem podchodzić do rywala. Musimy być pewni tego, co będziemy robić – zaznaczył Gruszka

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved