Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Graliśmy konsekwentnie

Piotr Gruszka: Graliśmy konsekwentnie

fot. Katarzyna Antczak

W Gdańsku podopieczni Piotra Gruszki pokonując miejscowego Trefla, sprawili niespodziankę. – Graliśmy do końca, a co najważniejsze, byliśmy konsekwentni w swoich założeniach. Cierpliwie dążyliśmy do celu, dlatego wracamy do Katowic z trzema punktami – o atutach w grze swojego zespołu mówił po meczu Piotr Gruszka.

 GKS Katowice drugi raz wywozi komplet punktów z Ergo Areny i znów nie traci seta. Jak trener ocenia mecz z Treflem Gdańsk?

Piotr Gruszka:Bardzo cieszy mnie postawa chłopaków. To w jaki sposób ze sobą rozmawiają, pracują oraz to, jak starają się uwierzyć we własne możliwości. To duża praca i oczywiście nie można jej oceniać po jednym meczu, ale w Ergo Arenie widziałem zespół, który był razem i walczył. Mieliśmy oczywiście słabsze momenty, ale potrafiliśmy z nich wyjść i to też jest sztuka. Jeżeli się walczy, to ma się szanse. Jeżeli ma się szanse, to można wygrać. Jestem zadowolony z tego, jaką pracę wykonaliśmy przed tym meczem i jak przełożyliśmy to na samo spotkanie. Zdobywamy kolejne trzy punkty, które w tej lidze są bardzo cenne. Tym bardziej, że wywozimy je z trudnego terenu.

Drużyna czasami miała problemy z rozgrywaniem końcówek. Tymczasem w meczu z Treflem zdobyła z rzędu pięć decydujących punktów w pierwszym secie i sześć w drugim.

Graliśmy do końca, a co najważniejsze byliśmy konsekwentni w swoich założeniach. Nawet w tak trudnych momentach jak końcówka pierwszego czy drugiego seta, nie improwizowaliśmy, tylko cierpliwie szukaliśmy swoich szans i w końcu je dostaliśmy.

Które elementy zadecydowały o naszym zwycięstwie?

Generalnie graliśmy dobrze, ale na szczególną pochwałę zasługuje gra w obronie. Podbiliśmy sporo piłek, a przede wszystkim w tych ważnych momentach, które następnie zadecydowały o wygranych setach, a w konsekwencji meczu. Cierpliwie dążyliśmy do celu, dlatego wracamy do Katowic z trzema punktami.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved