Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: To dla mnie duże wyzwanie

Piotr Gruszka: To dla mnie duże wyzwanie

fot. Maja Kozłowska

– Bardzo cieszę się, że będę pracować w Resovii. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale wyzwania są fajne. Wierzę, że grupa ludzi, którą stworzymy, będzie grała o wysokie cele – powiedział Piotr Gruszka, nowy szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów.

Piotr Gruszka przez ostatnie lata prowadził GKS Katowice. W minionych rozgrywkach niewiele zabrakło mu, aby skutecznie powalczyć z górnośląskim zespołem o awans do play-off. Jednak po zakończeniu rozgrywek zdecydował się on na przenosiny do Rzeszowa, gdzie są wiązane spore nadzieje z przyjściem nowego szkoleniowca do Asseco Resovii. Ma on sprawić, że podkarpacka ekipa ponownie zacznie bić się o czołowe miejsca w PlusLidze. – Bardzo cieszę się, że będę pracować w Resovii. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale wyzwania są fajne. Wierzę, że grupa ludzi, którą stworzymy, będzie grała o wysokie cele. Wiemy, że kibice są trochę niecierpliwi, a jednocześnie stęsknieni za wynikami w Rzeszowie – powiedział Piotr Gruszka.Ostatnie dwa sezony nie były zbyt udane dla drużyny z Rzeszowa. W ostatnim nie awansowała nawet do play-off. Dlatego nie ma się co dziwić, że w jej składzie zajdą spore zmiany. – Musieliśmy najpierw oswoić się z tym, ilu zawodników zostanie w Rzeszowie. Niektórzy z nich chcieli zmienić klub, inni nie byli w naszej koncepcji budowania składu. Musieliśmy więc dokooptować nowych zawodników. Chcieliśmy stworzyć mieszankę doświadczenia z młodością, zespół zbudować z zawodników ambitnych i z chęcią wygrywania – podkreślił Gruszka, który odniósł się także do zmian w sztabie trenerskim. – Sztab będzie nowy, chociaż nie całkowicie, bo będą w nim też ludzie, którzy długo już współpracują z tym zespołem. Znajdą się w nim ludzie sprawdzeni, szukałem takich, którzy chcą się rozwijać i mają chęć zwyciężania – dodał nowy szkoleniowiec ekipy z Podkarpacia.

Wraz z nim do Rzeszowa z GKS-u Katowice przeniósł się Marcin Komenda. W najbliższych dniach będą odkrywane kolejne karty w Asseco Resovii. Wszystko wskazuje na to, że zajęcia przed kolejnymi rozgrywkami wznowi ona dopiero w sierpniu. – Liga w tym roku zacznie się bardzo późno. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie kalendarza, ale najprawdopodobniej przygotowania zaczniemy w drugim tygodniu sierpnia. W planach mamy jedno zgrupowanie, bo będąc 24 godziny na dobę z zawodnikami, będę mógł ich lepiej poznać – zakończył Piotr Gruszka.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved