Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Czuliśmy wsparcie ze strony kibiców

Piotr Gruszka: Czuliśmy wsparcie ze strony kibiców

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Resovia ma za sobą udany weekend. Zwycięstwa z MKS-em Będzin i Alluronem Zawiercie z pewnością podbudują morale drużyny. Już w pomeczowych wypowiedziach widać, że rzeszowianie mają trochę luźniejszą głowę i z optymizmem patrzą na następne dni. 

– Już na meczu z Będzinem dużo lepiej to wyglądało niż w poprzednich spotkaniach i myślę, że dziś też mogliśmy kibicom z Rzeszowa pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę i naprawdę nam to fajnie wychodziło. Cieszymy się z tego i chcielibyśmy na każdym meczu tak ożywiać kibiców i dawać im powód do dumy – powiedział środkowy Resovii Bartłomiej Lemański.– My nie przestajemy walczyć i dalej będziemy to robić. Chcielibyśmy zakończyć ten rok zwycięstwem i mam nadzieję, że z Radomiem zagramy fajny mecz, będzie można zobaczyć dobrą siatkówkę i myślę, że tego kibice nam mogą życzyć – zakończył zawodnik z Rzeszowa.

Zadwolenia po meczu nie krył też trener Piotr Gruszka Na pewno każdy chciał widzieć taki zespół. Wiadomo, że potrzebujemy punktów. To jest normalne po tym, jak zaczęliśmy sezon. To co mogliśmy zrobić, to przygotować się jak najlepiej do tego spotkania i nie odpuszczać żadnej piłki. Dziś nie było sytuacji, że piłka wpadała w boisko, a każdy się na siebie patrzył, dziś biegaliśmy nawet po trybunach. Szkoleniowiec Resovii podkreślił też rolę kibiców w ostatnich sukcesach jego zespołu. – Cieszy zwycięstwo, zawodnicy zostawili na boisku dużo agresji, ale tej w elementach siatkarskich, a nie tylko w okrzyku, bo ten okrzyk i wsparcie czuliśmy dzisiaj ze strony kibiców. Dziękuję im za to, że się od nas nie odwrócili, była pełna hala, a zespół potrzebuje tych kibiców i wiemy, że razem możemy sporo zrobić mimo trudnego początku. 

Gruszka wskazał też momenty zwrotne w postawie jego zespołu w obu spotkaniach. – Teraz koncentrujemy się tylko na tym, żeby zagrać dobrze pierwszego seta, później następnego i w konsekwencji to, co to dla nas da. Oczywiście trzy sety i zwycięstwo jest dla nas bardzo istotne. Bardzo ważne  było dla nas zwycięstwo w Będzinie, gdzie wróciliśmy po dwóch trudnych momentach – pierwszym secie, gdzie w ogóle nie zagraliśmy i wiedzieliśmy, że emocje mogą przezwyciężyć naszą głowę. Wróciliśmy do gry bardzo dobrze. Później był przegrany czwarty set i stracony punkt, kiedy chcieliśmy wygrać za trzy oczka i znowu wróciliśmy do grania i zwyciężyliśmy. To było dla nas przesłanie, że ten zespół nie pęka. Dzisiaj w drugim secie Zawiercie odskoczyło na kilka punktów i mogliśmy przegrać nawet do 15, ale dociągnęliśmy do 20 punktów, co jest bardzo ważne, bo każdy punkt nawet w przegranym secie waży bardzo dużo w kontekście następnych setów – zakończył szkoleniowiec rzeszowian.

źródło: AssecoResoviaTV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved