Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Cieszę się, że nas zapraszają

Piotr Gruszka: Cieszę się, że nas zapraszają

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze GKS-u Katowice wzięli udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka i w zmaganiach w stolicy zajęli 6. miejsce. W decydującym starciu przegrali po tie-breaku z Łuczniczką Bydgoszcz. – Chcemy w tym sezonie podnieść swój poziom, dlatego cieszę się, że nas zapraszają do udziału w przedsezonowych turniejach. Dzięki temu mamy możliwość rywalizowania z lepszymi od nas – skomentował szkoleniowiec katowickiego zespołu.

GKS Katowice w Memoriale Zdzisława Ambroziaka rozegrał dwa spotkania – z Indykpolem AZS-em Olsztyn i Łuczniczką Bydgoszcz. Obie konfrontacje zakończyły się zwycięstwem rywali. Najpierw olsztynianie wygrali 3:1, a później po tie-breaku lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Jakuba Bednaruka. Jakie pierwsze wnioski z rywalizacji w Warszawie zaobserwował Piotr Gruszka? – Szans było sporo i to takich przez nas wytworzonych, to mnie najbardziej boli, że w takich sytuacjach gramy zbyt miękko. Na to chłopaków uczulam, bo chcę, żeby nasz kontratak wyglądał agresywnie, a my w tych sytuacjach na siatce gramy bardzo miękko – analizował szkoleniowiec.Przedsezonowe starcia to doskonała okazja, by wyeliminować ostatnie mankamenty przed startem PlusLigi. Zdaniem Piotra Gruszki Memoriał Zdzisława Ambroziaka dostarczył wiele materiału do analizy. Trener GKS-u jest zadowolony przede wszystkim z możliwości sprawdzenia nowych graczy. – Rozegraliśmy sporo setów, więc mamy dużo materiału do analizy, tym bardziej że mamy nowych ludzi w grupie, zobaczenie ich w różnych sytuacjach jest dla mnie bardzo ważne. Cieszę się, że było sporo dobrych momentów w naszej grze. Teraz musimy jak najszybciej wszystko przeanalizować, bo za tydzień gramy następne mecze kontrolne. Do ligi zostały dwa tygodnie, czyli teoretycznie jeszcze sporo czasu. Pewne wnioski już mamy w głowie, więc teraz wystarczy je wcielić w życie – dodał trener.

Piotr Gruszka przyznał również, że bardzo jest zadowolony z możliwości rywalizowania w meczach kontrolnych. – Chcemy w tym sezonie podnieść swój poziom, dlatego cieszę się, że nas zapraszają do udziału w przedsezonowych turniejach. Dzięki temu mamy możliwość rywalizowania z lepszymi od nas – zakończył szkoleniowiec GKS-u.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved