Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Był to bardzo nierówny mecz

Piotr Gruszka: Był to bardzo nierówny mecz

– Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonujemy, bo walczymy ze swoimi słabościami, w których staramy się szukać różnych rozwiązań i po to trenujemy, żeby grać jeszcze lepiej. Zaczęła się rudna rewanżowa i ewidentnie widać to po presji zawodników czy też sędziów – powiedział po wygranym spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz Piotr Gruszka, trener GKS-u Katowice.

Udanie rozpoczęli rundę rewanżową siatkarze GKS-u Katowice, którzy w ramach 16. kolejki PlusLigi pokonali w Bydgoszczy miejscową Łuczniczkę 3:2. Zawodnicy znad Brdy byli lepsi od rywali w pierwszym i trzecim secie, zaś w decydującej odsłonie ostatecznie triumfowali podopieczni Piotra Gruszki, dla których było to już siódme zwycięstwo w tym sezonie. – Był to bardzo nierówny mecz. Widać było, że ten, kto dobrze zagrywał, to ten zespół próbował grać w siatkówkę. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonujemy, bo walczymy ze swoimi słabościami, w których staramy się szukać różnych rozwiązań i po to trenujemy, żeby grać jeszcze lepiej. Zaczęła się runda rewanżowa i ewidentnie widać to po presji zawodników czy też sędziów, którzy gwiżdżą sporne sytuacje w naszą stronę czy w stronę przeciwnika. Ten mecz nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy, chociaż cieszymy się bardzo, że zakończyliśmy ten rok zwycięstwem i to jest najważniejsze – przyznał Gruszka.Na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi ekipa ze Śląska zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. W ocenie opiekuna GKS-u jego zawodnicy nie popadają w hurraoptymizm i w rundzie rewanżowej spodziewają się jeszcze bardziej zaciętych pojedynków – Tę pierwszą rundę możemy zaliczyć do udanych zarówno ze względu na ilość zebranych punktów, jak i miejsca w tabeli, które obecnie zajmujemy, ale takich zaciętych spotkań, jak to z Łuczniczką Bydgoszcz, będzie bardzo dużo i każda z drużyn będzie chciała wygrywać, tak samo jak pokazał to zespół z Bydgoszczy, który walczył o punkty, więc każda drużyna szuka możliwości w swojej grze, żeby wykorzystać tę rundę rewanżową jak najlepiej. Uważam, że w tak wyglądającym meczu zdobyte przez nas dwa punkty są dla nas cenne – stwierdził szkoleniowiec katowickiej drużyny.

Beniaminka z Katowic można uznać za jedną z rewelacji obecnego sezonu, który potrafił ugrać punkty z wyżej notowanymi zespołami. Trener katowickiej ekipy ma nadzieję, że w każdym kolejnym meczu nadal będą starali się grać swoją siatkówkę. – Jako zespół zrobiliśmy kilka dobrych wyników, które na pewno zaskoczyły wszystkich, zwłaszcza zwycięstwo z Asseco Resovią Rzeszów. Na razie jesteśmy dobrym zespołem, który jest niespodzianką przynajmniej na boisku i chcemy dalej jako drużyna wykonywać swoją ciężką pracę i zobaczymy, jakie przyniesie ona efekty na koniec sezonu – zakończył Piotr Gruszka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved