Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Graban: Zmieniliśmy kilka elementów w treningu, by podnieść poprzeczkę

Piotr Graban: Zmieniliśmy kilka elementów w treningu, by podnieść poprzeczkę

fot. Tomasz Tadrała

Przed Treflem Gdańsk kolejne mecze sparingowe. W czwartek i piątek „gdańskie lwy” ponownie zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, tym razem w Przywidzu. Czwartkowe spotkanie będzie otwarte dla publiczności.

Trefl Gdańsk ma już za sobą dwa mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn, oba wygrane przez podopiecznych trenera Roberto Santillego 3:1. Drużyny mierzyły się bowiem w ubiegłym tygodniu w Iławie. – Wyniki z zeszłego tygodnia mogą być pokłosiem naszych ciężkich treningów, a także tego, że nie podeszliśmy do tych meczów tak bardzo taktycznie jak Olsztyn. Widać było, że Indykpol potraktował te sparingi bardzo serio, a my wykorzystaliśmy je jako okazję do sprawdzenia niektórych wariantów, częstego rotowania składem. Te mecze dały nam obraz, nad czym musimy pracować i w ślad za tym zmieniliśmy kilka elementów w treningu, tak by podnieść trochę poprzeczkę, podkręcić śrubę i trenować już więcej w „szóstkach”. Wcześniej pracowaliśmy więcej fizycznie, a teraz po miesiącu zajęć nadszedł już czas na przewagę gry, a także serwisu i przyjęcia, czyli tego, czego nam brakowało w tych meczach w Iławie. W czwartek i piątek będziemy mieli okazję do sprawdzenia się po raz kolejny – mówi drugi trener Trefla Gdańsk Piotr Graban.W meczach w Iławie trener Graban skorzystał ze wszystkich zawodników poza Wojciechem Grzybem, któremu doskwierał wtedy stan zapalny w kolanie. Przed kolejnymi spotkaniami środkowy wrócił już do treningów z całą drużyną. – Na pewno Wojtek pojawi się w Przywidzu na parkiecie, ale jeszcze nie w pełnym wymiarze. W tym tygodniu miał dwa dni, w których już uczestniczył w pełnych treningach, więc czuje się dobrze, ale nie chcemy go forsować – mówi szkoleniowiec.

W czwartek spotkanie Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS-em Olsztyn w Arenie Przywidz rozpocznie się o godz. 18. Mecz ten jest otwarty dla publiczności, a bilety w cenie 5 zł są dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury. Piątkowy mecz rozpocznie się o godz. 12 i będą mogli go obejrzeć tylko uczniowie z okolicznych szkół.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved