Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gacek zakończył reprezentacyjną karierę

Piotr Gacek zakończył reprezentacyjną karierę

fot. FIVB

Po ponad stu występach w reprezentacji Polski Piotr Gacek kończy karierę reprezentacyjną. Doświadczony libero wygranym 3:0 meczem z Australią prawdopodobnie zamknął ten etap swojej kariery. Siatkarz nie wystąpi w tegorocznej Lidze Światowej, a ze względu na okrojoną kadrę na igrzyska olimpijskie również tam zabraknie miejsca dla doświadczonego siatkarza.

Piotr Gacek swoją karierę zaczął w 1993 roku w SKS-ie Mechaniku Nysa. Pasmo sukcesów libero rozpoczęło się w AZS-ie Częstochowa, którego barwy reprezentował w latach 2004-2008. Następnie siatkarz dwa sezony spędził w PGE Skrze Bełchatów, skąd przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą rozstał się po czterech latach. Od 2014 roku Piotr Gacek jest pierwszym libero Lotosu Trefla Gdańsk. Siatkarz w 2005 roku rozpoczął przygodę z reprezentacją kraju. W 2006 roku w Japonii zdobył razem z kierowaną przez Raula Lozano drużyną narodową srebro mistrzostw świata, trzy lata później sięgnął po złoto mistrzostw Europy. W kolejnych latach pierwszym libero reprezentacji był Krzysztof Ignaczak, a następnie do gry wszedł Paweł Zatorski. Obecnie Zatorski jest pierwszym siatkarzem na tej pozycji, jednak nie przeszkodziło to Gackowi powrócić do reprezentacji, z którą w zeszłym roku zdobył brąz Pucharu Świata. – Moja pozycja i miejsce w zespole są takie, że w każdej chwili muszę wejść i grać. Jestem w reprezentacji Polski drugim libero. Wiadomo, że nie występując w każdym meczu, trudno jest utrzymać rytm gry – otwarcie mówił Gacek w jednym z wywiadów.Teraz wszystko wskazuje na to, że dla doświadczonego libero turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich był ostatnim w biało-czerwonych barwach. Gacka zabraknie bowiem w kadrze na Ligę Światową. – To była bardzo trudna decyzja, bo Piotr to świetny chłopak i super zawodnik. To była moja decyzja, dodam, że bardzo trudna – powiedział po meczu z Australią Stephane Antiga. – Gacek był znakomity w roli drugiego libero. Doświadczony, stabilny, pewny we wszystkich elementach. Na Ligę Światową Damian Wojtaszek będzie bardziej potrzebny – dodał selekcjoner.

Również na igrzyskach olimpijskich zabraknie miejsca dla Gacka. Jest to związane z ograniczeniami w liczbie zawodników. Do Rio de Janeiro może pojechać zaledwie dwunastoosobowa kadra. – Mocno trzymam kciuki za Pawła, żeby dobrze się przygotował do igrzysk podczas Ligi Światowej. On jest w kadrze numerem jeden i nikt tego nie podważa. Przepisy są krzywdzące dla drugiego libero i czwartego środkowego, bo to te osoby nie pojadą na igrzyska – skomentował te ograniczenia siatkarz. Piotr Gacek pogodził się z takim scenariuszem i nieoficjalnie pożegnał się z kadrą. Po zakończonym meczu z Australią koledzy z drużyny podrzucali libero do góry. Siatkarz dostał również od kolegów z reprezentacji Polski prezent.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved