Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Sytuacja dla nikogo nie jest komfortowa

Piotr Gacek: Sytuacja dla nikogo nie jest komfortowa

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Im dłuższa przerwa w treningu i przygotowaniu fizycznym, tym będzie trudniej wrócić do zakończenia sezonu. Trzymajmy kciuki, ale na początku patrzmy na bezpieczeństwo i zdrowie siatkarzy ich bliskich i rodzin – powiedział dyrektor sportowy Vervy Warszawa Orlen Paliwa Piotr Gacek.

Sytuacja dla nikogo nie jest komfortowa. Razem z zawodnikami i sztabem szkoleniowym czekamy na pewne informacje – powiedział Piotr Gacek. – Im dłuższa przerwa w treningu i przygotowaniu fizycznym, tym będzie trudniej wrócić do zakończenia sezonu. Trzymajmy kciuki, ale na początku patrzmy na bezpieczeństwo i zdrowie siatkarzy ich bliskich i rodzin – stwierdził.W takiej sytuacji trudno jest znaleźć dobre rozwiązanie. Jeśli rozgrywki przesuną się o więcej, niż planowano, to będzie trzeba zastanowić się nad nową formułą i regulaminem zakończenia sezonu. Pod uwagę brane jest przyznanie zespołom miejsc zajętych po fazie zasadniczej. Pojawił się także pomysł rozegrania dwumeczów miejsca pierwszego z drugim itd. z uwzględnieniem ewentualnego „złotego seta”. – Dobrze byłoby zakończyć sezon tak, jak powinien zostać zakończony. Sytuacja jest jednak wyjątkowa. Jesteśmy w kontakcie z prezesami i wierzę, że rozwiązanie się znajdzie, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać – powiedział Gacek.

Verva Warszawa Orlen Paliwa obecnie plasuje się na drugim miejscu w PlusLidze. Lepszy rezultat osiągnęła jedynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pewne miejsca w planowanej pierwotnie fazie play-off zapewnili sobie także siatkarze PGE Skry Bełchatów, Jastrzębskiego Węgla oraz Trefla Gdańsk. O trzy pozostałe miejsca nadal toczyła się zacięta rywalizacja.

Więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved