Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Mamy solidną piętnastkę

Piotr Gacek: Mamy solidną piętnastkę

fot. Onico Warszawa

– Okres przygotowawczy ruszył pełną parą. Wznowiliśmy treningi 20 sierpnia, osiem tygodni przed rozpoczęciem sezonu. Te pierwsze tygodnie to przede wszystkim budowanie siły fizycznej tak, by tego paliwa starczyło do końca sezonu. Oczywiście później także zawodnicy dużo ćwiczą na siłowni, ale teraz jest ten decydujący moment – powiedział prezes Onico Warszawa, Piotr Gacek.

Mimo że sezon PlusLigi wystartuje dopiero w październiku, wszystkie zespoły już w sierpniu rozpoczęły przygotowania. – Okres przygotowawczy ruszył pełną parą. Wznowiliśmy treningi 20 sierpnia, osiem tygodni przed rozpoczęciem sezonu. Te pierwsze tygodnie to przede wszystkim budowanie siły fizycznej tak, by tego paliwa starczyło do końca sezonu. Oczywiście później także zawodnicy dużo ćwiczą na siłowni, ale teraz jest ten decydujący moment. Analizując problemy z poprzedniego sezonu, bardzo duży nacisk kładziemy na przygotowanie fizyczne – stwierdził Piotr Gacek.W składzie Onico Warszawa nie brakuje reprezentantów kraju, którzy obecnie przygotowują się do mistrzostw świata. Stołeczna drużyna trenuje w okrojonym składzie oraz bez pierwszego szkoleniowca, który jest również trenerem Kanadyjczyków. – Mamy zawodników, którzy wyróżniają się w swoich krajach. Musimy mieć takich zawodników, bo chcemy walczyć w Polsce o najwyższe cele. Teraz trenuje z zespołem 10 siatkarzy. Będzie ich 15. Trener Antiga dojedzie zaraz po mistrzostwach świata, ale oczywiście jest w ścisłym kontakcie ze swoimi asystentami. Ważną postacią jest teraz także nowy trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, a to, jak wspominałem, jest teraz kluczowe. To, że mamy reprezentantów, stawia nas w szeregu najlepszych drużyn w Polsce i Europie. Teraz każdy musi sobie z takim problemem radzić – przyznał prezes zespołu z Warszawy.

Po zakończonym na ósmym miejscu sezonie w składzie doszło do zmian. Do zespołu dołączyli między innymi Rafael Araujo, Graham Vigrass czy Piotr Łukasik. Piotr Gacek podkreślił, że skład Onico Warszawa w tym sezonie jest wyrównany. – Każdy z naszych zawodników jest siatkarzem, który w trakcie sezonu będzie bardzo potrzebny. Mamy solidną piętnastkę. Każdy, kto wejdzie na boisko, nie obniży poziomu gry. W moim przekonaniu mamy grono zawodników, którzy chcą wykorzystać szansę. Oni grając w innych klubach, nie zawsze mieli możliwość walki o najwyższe cele. Tu chcemy im to zagwarantować. To daje pozytywną rywalizację na treningach o pierwszą szóstkę – zakończył.

źródło: rmf24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved