Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Nie popadamy w hurraoptymizm

Piotr Gacek: Nie popadamy w hurraoptymizm

fot. Onico Warszawa

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali 4:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w meczu towarzyskim, który rozegrany został w Twardogórze. Tylko jeden set grany był na przewagi – warszawianie wygrali do 27:25. – Nie jest tak, że popadamy w hurraoptymizm, że wygraliśmy i jesteśmy już na tym poziomie, którego oczekujemy. Myślę, że przed nami jeszcze dużo pracy, aby podtrzymać poziom, który prezentowaliśmy w tym meczu – powiedział Piotr Gacek.

Plusligowcy w niepełnych składach przygotowują się do kolejnego sezonu. W ostatnią środę w Twardogórze drużyna z Warszawy wygrała z podopiecznymi Andrei Gardiniego 4:0 (25:20, 25:15, 27:25, 25:17). Najlepiej punktującym siatkarzem ONICO był Rafael Araujo, który zdobył 17 punktów. – Każde zwycięstwo buduje. W okresie przygotowawczym może sam wynik końcowy nie jest sprawą nadrzędną. Wiadomo, że jest to okres, w którym budujemy formę, odpowiednie przygotowanie do sezonu, ale każde zwycięstwo buduje. Pokazaliśmy, że ten czwarty tydzień ciężko przepracowany przez chłopaków przyniósł efekt i mam nadzieję, że idzie to w odpowiednim kierunku – powiedział Piotr Gacek.Prezes ONICO Warszawa nie ukrywał zadowolenia z postawy zespołu, jednak zaznaczył również, że przed drużyną jeszcze wiele pracy. – Chłopaki na boisku zostawili kawał serducha i walczyli o każdą piłkę. Są jeszcze niedociągnięcia, ale są one spowodowane naprawdę dużymi obciążeniami i na siłowni, i podczas treningów. Cieszymy się, bo wygrać z wielokrotnym mistrzem Polski i aktualnym wicemistrzem to zawsze buduje morale drużyny, scala grupę. To jest dla nas istotne. Nie jest tak, że popadamy w hurraoptymizm, że wygraliśmy i jesteśmy już na tym poziomie, którego oczekujemy. Myślę, że przed nami jeszcze dużo pracy, aby podtrzymać poziom, który prezentowaliśmy w tym meczu – przyznał.

Warszawianie w Twardogórze zameldowali się już w poniedziałek. Podczas pobytu w tym mieście nie tylko rozegrali oficjalny sparing z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale również trenowali wspólnie z wicemistrzem Polski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, dlatego że już czekaliśmy na to zwycięstwo. Wczoraj trenowaliśmy razem z ZAKSĄ, nasza gra pozostawiała wiele do życzenia – przyznał Piotr Łukasik. – To spotkanie pomoże nam w dalszej pracy nad naszą grą, która z dnia na dzień będzie wyglądała dużo lepiej – dodał nowy siatkarz ONICO Warszawa.

 

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved