Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Liczymy wszystko

Piotr Gacek: Liczymy wszystko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jestem przekonany, że jeśli PlusLiga rozpocznie się we wrześniu, wystartuje bez udziału kibiców. Wątpię, żeby restrykcje odnośnie do liczby osób w halach, były szybko zniesione. Pierwsze mecze, a może i cały kolejny sezon, mogą odbyć się przy ograniczonej liczbie fanów – mówi w TVPSPORT.PL Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. – Liczymy wszystko, by powiązać koniec z końcem – dodaje.

W VERVIE Warszawa rozmowy są zawieszone, a może przygotowania do sezonu ruszyły pełną parą?Piotr Gacek:„Pełną parą” to za dużo powiedziane. Sytuacja pokazuje, że tak naprawę nie wiemy, na co możemy sobie pozwolić w przyszłym sezonie. Można powiedzieć, że cały czas tylko liczymy straty. Czekamy na decyzje sponsora tytularnego grupy ORLEN i sponsora głównego, czyli miasta stołecznego Warszawa. Będziemy mądrzejsi za jakiś czas, co pozwoli też nam myśleć, na jakim poziomie będzie zespół.

Można głośno powiedzieć, że ORLEN z wami zostaje?

Mamy zapewnienia, że jeśli chodzi o umowę, nie zostanie ona przerwana. Na oficjalnie potwierdzenie jeszcze czekamy.

Dużo w mediach mówiło się o kontraktach, obniżkach pensji w różnych klubach. Czy sezon 2019/2020 macie już zamknięty?

Temat jest zamknięty. Myślimy tylko o tym, jak rozwiązać sytuację z przyszłego sezonu. Mamy kilka kontraktów, które automatycznie się przedłużają i inne, które były dogadywane przed sytuacją pandemiczną. Jestem przekonany, że jeśli PlusLiga rozpocznie się we wrześniu, wystartuje bez udziału kibiców. Wątpię, żeby restrykcje odnośnie do liczby osób w halach, były szybko zniesione. Pierwsze mecze, a może i cały kolejny sezon, mogą odbyć się przy ograniczonej liczbie fanów. Budżet jest tworzony także na bazie przychodów z biletów. Liczymy wszystko. Excel mocno pracuje, aby powiązać koniec z końcem.

Będziecie grali w Torwarze?

Na ten moment planujemy przede wszystkim kim rozpoczniemy sezon i kiedy go zaczniemy. Jeśli mecze będą bez kibiców, sprawą naturalną jest, że będziemy szukać innych rozwiązań. Wszystko jednak przed nami.

Cały wywiad Sary Kalisz w serwisie TVP Sport.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved