Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek kończy siatkarską karierę

Piotr Gacek kończy siatkarską karierę

fot. Katarzyna Antczak

13 kwietnia Piotr Gacek rozegra swój ostatni mecz w karierze. Spotkanie Lotosu Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom będzie dla kibiców okazją do pożegnania żywej legendy polskiej siatkówki i podziękowania mu za 15 lat gry na ligowych parkietach. –  Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz – mówi zawodnik.

Po raz pierwszy na parkiecie siatkarskiej ekstraklasy Piotr Gacek pojawił się 26 października 2002 roku. Wywalczył dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju, pięć Pucharów Polski, grał także w finałach Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Od 2005 roku regularnie reprezentował Polskę, zdobywając m.in. wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Przez lata był wzorem dla młodszych kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Po piętnastu sezonach występów w najwyższej klasie rozgrywkowej Piotr Gacek postanowił jednak zakończyć karierę.Popularny „Gato” z PlusLigą pożegna się w czwartek, 13 kwietnia. Mecz z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym w karierze. – Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w Ergo Arenie równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – podkreśla Gacek, który z kibicami siatkówki w Polsce zamierza się oficjalnie pożegnać podczas sierpniowych mistrzostw Europy. 13 kwietnia po raz ostatni wybiegnie jednak na parkiet w roli zawodnika.

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizatorzy zaplanowali niecodzienną oprawę tego spotkania. Zarówno na kibiców, jak i samego siatkarza czekać będzie wiele niespodzianek. – Wierzymy, że tego dnia w Ergo Arenie spotkamy się w bardzo licznym gronie, by zgotować Piotrowi godne pożegnanie, na jakie bez wątpienia zasługuje – zaznacza Justyna Gdowska, rzecznik gdańskiego klubu.

 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved