Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Gdańsk to świetne miejsce do siatkówki

Piotr Gacek: Gdańsk to świetne miejsce do siatkówki

fot. Katarzyna Antczak

Gdańsk jest jednym z miast-gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. W hali ERGO Arenie swoje mecze rozegrają zespoły Estonii, Finlandii, Polski i Serbii. – Bardzo dobrze się tutaj czuję. Miasto jest świetnym miejscem do życia i oczywiście mamy tutaj ogromną, piękną halę – o arenie zmagań Polaków podczas tegorocznych mistrzostw Europy mówił Piotr Gacek.Siatkówka jest związana z tym pięknym obiektem od chwili oddania go do użytku. 18 sierpnia 2010 roku na otwarcie obiektu rozegrany został towarzyski mecz Polska – Brazylia. Na widowni zasiadło 11 tysięcy widzów. Obecnych było wielu znakomitych gości ze świata polityki, gospodarki, kultury i sportu. Na boisku zobaczyliśmy świetnych graczy z Piotrem Gruszką, który pod koniec sierpnia wróci do ERGO Areny w roli II trenera męskiej reprezentacji Polski.

Od sierpnia 2010 ERGO Arena była świadkiem najwyższej rangi siatkarskich imprez. W 2011 roku Polska zdobyła brązowy medal Ligi Światowej. Było to pierwsze trofeum biało-czerwonych w tych prestiżowych i bardzo popularnych w naszym kraju rozgrywkach. Dwa lata później nasza ekipa rozegrała tutaj mecze mistrzostw Europy, a w trakcie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 hala gościła m.in. mocne drużyny Bułgarii i Rosji.

Gdańsk, jedno z miast-gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, zajmuje mocne miejsce w polskiej siatkówce. W ostatnich latach zespół LOTOSU Trefla odgrywał ważną rolę w PlusLidze.

Przed kilkoma dniami byliśmy świadkami bardzo miłej uroczystości. W czasie meczu LOTOS Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom (1:3) karierę zakończył były reprezentant Polski Piotr Gacek, z jego nazwiskiem związanych jest wiele sukcesów biało-czerwonych, z wicemistrzostwem świata w 2006 roku na czele.

– Robiłem to, co lubiłem. Siatkówka była i jest moją pasją. Czuję się spełniony i zdecydowałem o zakończeniu kariery. Do podjęcia tej decyzji dochodziłem stopniowo, wiedziałem, że życie trzeba zacząć układać na nowo – mówił Piotr Gacek po zakończeniu meczu z Cerradem Czarnymi.

Były reprezentacyjny libero podkreślił, że Gdańsk w ostatnich latach wykonał ogromny krok naprzód w męskiej siatkówce. – Bardzo dobrze się tutaj czuję. Miasto jest świetnym miejscem do życia i oczywiście mamy tutaj ogromną, piękną halę – powiedział.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved