Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Gabrych: Pokonanie lidera cieszy

Piotr Gabrych: Pokonanie lidera cieszy

fot. KS Stal Grudziądz

Nastawiliśmy się na walkę w czterech lub pięciu setach, a tu Stal w godzinę uwinęła się z liderem – Stoczniowcem Gdańsk i zajęła jego miejsce. – Przepraszam, że tak szybko wygraliśmy – uśmiechał się zadowolony z drużyny trener Piotr Gabrych.

Kibice w Mniszek Arenie w Grudziądzu nie zdążyli się porządnie rozgrzać na tym meczu, a ten już się zakończył. Trwał około godzinę. – Przepraszam, że tak szybko rozstrzygnęliśmy mecz z liderem – uśmiechał się Piotr Gabrych, trener Stali Grudziądz. – Niczego nam nie ułatwił fakt, że Stoczniowiec Gdańsk ma młody skład, bo my też mamy młodą drużynę. W sumie dobrze, że w naszym zespole jest sporo zawodników o zbliżonym, dobrym poziomie gry, bo mam komfort dokonywania zmian. To nowy skład w porównaniu do ubiegłorocznego i drużyna wciąż się dociera, wciąż mamy co poprawiać. Pokonanie lidera na pewno cieszy, ale w euforię nie wpadamy, bo cały ciężki sezon przed nami – dodał. Trener Piotr Gabrych ma do dyspozycji 14 siatkarzy, a każdy z nich chce znaleźć się w meczowej „szóstce”.Chcemy zająć miejsce w pierwszej dwójce w grupie. To jest w zasięgu. Później dwie pierwsze drużyny zagrają w półfinale z dwoma najlepszymi z 2. grupy. Zwycięskie dwie wejdą do finału – tłumaczy Zenon Różycki, prezes KS-u Stali Grudziądz. – Trudno oceniać możliwości rywali, ale trzeba przyznać, że nasza grupa nie należy do najsilniejszych w II lidze. Tak czy inaczej twardo walczymy w tym sezonie o jak najlepszy wynik, a jeśli uda się awansować do I ligi, to zyska nie tylko miasto, ale także województwo kujawsko-pomorskie, w którym przydałaby się męska drużyna na poziomie pierwszoligowym.

Z tym zespołem jesteśmy w stanie walczyć o I ligę. Nie ma już tak „szarpanego” składu jak w ubiegłym roku. Gdybyśmy grali w play-off, doszłyby dodatkowe treningi, czyli także dodatkowe stypendia i wynagrodzenia – objaśnia prezes Różycki. – Niektórzy z zawodników pracują i trenują siatkówkę raz dziennie przez 4 dni w tygodniu, do tego mają siłownię i inne ćwiczenia wytrzymałościowe czy szybkościowe. Jeśli trzeba będzie, to zwiększymy ilość treningów do dwóch dziennie 5-6 razy w tygodniu. Na razie chcemy zakończyć rundę zasadniczą w czołowej dwójce.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved