Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Gabrych: Mamy trzy mecze do wygrania

Piotr Gabrych: Mamy trzy mecze do wygrania

fot. KS Stal Grudziądz

Siatkarze Stali Grudziądz kończą rok w samym czubie tabeli. Trener Stali Piotr Gabrych u progu nowego roku nie narzeka, wchodzi w 2018 rok z optymizmem, ale ma jedno życzenie: drużyna musi poprawić styl gry.

Kończymy rok 2017 na całkiem dobrym miejscu. Wygrywamy i z tego jesteśmy zadowoleni – ocenia Piotr Gabrych, trener siatkarzy Stali Grudziądz. Nie jest jednak idealnie, zawsze można coś ulepszyć. Piotr Gabrych, prowadzący II-ligową drużynę Stali Grudziądz, zaznacza: – Nasz zespół mógłby poprawić grę. Oczekuję, że to się stanie w najbliższym czasie. 6 stycznia w Gdańsku musimy dobrze zagrać.Mecz 6 stycznia będzie bardzo ważny dla Stali Grudziądz. Stoczniowiec to najpoważniejszy obecnie rywal grudziądzan w walce o 1. miejsce w grupie. W 2017 roku rozegrał o jeden mecz więcej (z Policami) niż pozostałe drużyny, dlatego jest na 1. miejscu.

Trener przyznaje, że siatkarzy Stali nękają przeziębienia i jego samego też: – Zawodnicy zgłaszają dolegliwości grypowe, ja też byłem przeziębiony. Musimy ten okres przetrwać. Ale spokojnie, na 6 stycznia będziemy gotowi, żeby rozegrać dobry mecz. Mamy w fazie zasadniczej jeszcze trzy mecze. Oprócz tego w Gdańsku, także z Wilkami Wilczyn i OPP Kołobrzeg. Zależy nam na wygraniu tych spotkań. Robimy wszystko, co przy organizacji II-ligowej jest możliwe, aby tak się stało. Niektórzy siatkarze trenują za mało, co wynika z łączenia pracy, nauki i sportu. To nie jest drużyna zawodowa, poza tym nie wszyscy są z Grudziądza, ale dajemy radę!

Jakie szanse ma Stal Grudziądz w walce o awans do I ligi? – Nie wybiegajmy za bardzo do przodu. Na razie mamy trzy mecze do wygrania. Na tym się teraz koncentrujemy. Później będzie jeszcze faza play-off – tłumaczy Piotr Gabrych. – Wytyczamy sobie etapowo cele i je realizujemy.

Zenon Różycki, prezes KS-u Stali Grudziądz, cieszyłby się z awansu do I ligi. Zapewnia, że klub poradziłby sobie z nowym wyzwaniem. Tylko że do awansu jeszcze dość daleka droga.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved