Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Filipowicz: To spełnienie moich marzeń

Piotr Filipowicz: To spełnienie moich marzeń

21-letni Piotr Filipowicz ma za sobą bardzo udany sezon w Czarnych w Młodej Lidze. Wraz z drużyną prowadzoną przez trenera Andrzeja Sitkowskiego zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski do lat 23. Indywidualnie został wybrany najlepszym libero rozgrywek. Filipowicz jest siódmym graczem, który po zakończeniu sezonu 2015/2016 podpisał kontrakt z plusligowym zespołem Cerrad Czarnych.

Co dla ciebie oznacza podpisanie kontraktu z Cerrad Czarnymi, klubem PlusLigi?

Piotr Filipowicz: – Podpisanie kontraktu z Cerrad Czarnymi to spełnienie moich marzeń. Ćwiczę w radomskim klubie już 11 lat. W tym czasie przeszedłem każdy szczebel rozgrywek młodzieżowych. Powiem tak: odkąd trenuję siatkówkę, moim celem było zostanie siatkarzem pierwszego zespołu Czarnych. Oprócz tego jest to dla mnie duże wyzwanie, docenienie i wyróżnienie.Na jak długo związałeś się kontraktem z Cerrad Czarnymi?

– Moja umowa z Cerrad Czarnymi będzie obowiązywała przez co najmniej trzy lata.

Nie obawiasz się przejścia do zawodowej siatkówki?

– To na pewno spore wyzwanie i przeskok w karierze. Ale taka jest kolej rzeczy. Generalnie siatkówka zawodowa, szczególnie w Polsce, stoi na bardzo wysokim poziomie, ale uważam, że jestem gotowy podjąć to wyzwanie. Ostatnie dwa sezony w Młodej Lidze dużo mnie nauczyły. Dodam, że miałem już możliwość trenowania z pierwszym zespołem, a nawet zagrałem w sparingu z PGE Skrą Bełchatów.

Cerrad Czarni pozyskali na pozycję libero Dustina Wattena. Co wiesz o zawodniku z USA?

– 29-letni Amerykanin jest zawodnikiem bardzo doświadczonym. Poza Stanami Zjednoczonymi spędził dwa lata w Finlandii, rok w Brazylii i trzy lata we Francji, a przede wszystkim grał w reprezentacji USA. Takie CV jest gwarancją wspomnianego doświadczenia. Muszę przyznać, że nie oglądałem wielu spotkań Dustina, ale zapadło mi w pamięć duże zaangażowanie i emocje w grze tego zawodnika.

wywiad Radosława Olchowskiego czytaj także w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved