Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Chilko: Staramy się dużo żartować na treningach

Piotr Chilko: Staramy się dużo żartować na treningach

fot. cev.lu

Odmieniona Wisła z wieloma zmianami w składzie kończy trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu pierwszej ligi. Pod wodzą Piotra Chilki „Bemowskie Syreny” ćwiczą na własnych obiektach. Praca jest wytężona, ale zawodniczki dzielnie podchodzą do zajęć. Białoruski szkoleniowiec opowiedział o pierwszym etapie treningów.

Za mną nieco ponad dwa tygodnie pracy z Wisłą. Poznałem już wszystkie zawodniczki i zrobiły na mnie przyjemne wrażenie. Wszystkie dziewczyny są bardzo pozytywnie nastawione i bardzo ciężko pracują. Staramy się dużo żartować na treningach. Dzięki temu siatkarki mogą nieco łatwiej znosić obciążania w trakcie zajęć – mówi Piotr Chilko.  Główna praca, którą wykonujemy teraz na treningach, ma na celu wzmocnienie ogólne i specjalne pod kątem przygotowania fizycznego. Ja i cały sztab jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się już zrobić na tym etapie. Dziewczyny w pełni przystosowały się do dużych obciążeń, które im zaproponowaliśmy.W tym momencie jesteśmy na ostatnim etapie treningów na piasku. W tym tygodniu drugie zajęcia jednego dnia są jednak prowadzone także w hali. Ćwiczymy z piłkami. Jestem z zespołem od niedawna i w tak krótkim czasie trudno jest poznać wszystkie mocne i słabsze strony każdej z zawodniczek. Cechy charakteru większości z moich podopiecznych są już mi bardzo dobrze znane. Jest kilka siatkarek, które mogą być liderkami. Na razie jednak nie będziemy wybierać kapitana zespołu. Zrobimy to później, mamy jeszcze na to czas – zapewnia Białorusin.

W kolejnych dwóch tygodniach będziemy na zmianę pracować na piasku oraz w hali z piłkami. Będą także zajęcia w siłowni. Potem chcemy skoncentrować się tylko i wyłącznie na treningach w sali. Pierwsze sparingi mamy zaplanowane na 7-8 września – dodaje. Selekcjoner żeńskiej reprezentacji Białorusi przyjechał do Polski pod koniec lipca. Dla niego to pierwszy tak długi pobyt w naszej stolicy. – Miałem już okazję być w centrum Warszawy i naprawdę podoba mi się to miasto. Pierwsze odczucia są jak najbardziej pozytywne. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał szansę zdecydowanie lepiej poznać waszą stolicę – przyznał Chilko.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved