Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Chilko: Będziemy silni naszym duchem drużyny

Piotr Chilko: Będziemy silni naszym duchem drużyny

fot. cev.lu

Kolejne kluby I ligi kobiet rozpoczynają grę w spotkaniach towarzyskich. W piątek i w sobotę pierwsze sprawdziany rozegrają siatkarki Wisły Warszawa, które wystąpią w międzynarodowym turnieju w Gliwicach. – Podczas turnieju postaramy się dać możliwość gry wszystkim siatkarkom, aby mniej lub bardziej równomiernie rozprowadzić wysiłek wśród każdej z nich – powiedział Piotr Chilko, trener warszawskiej Wisły.

Bemowskie Syreny w okresie przygotowawczym dużo ćwiczyły na piasku. Trener Piotr Chilko od początku podkreślał, że bardzo ważne dla niego jest to, aby zawodniczki dobrze trenowały. – Drużyna przez miesiąc pracowała nad ogólnym przygotowaniem fizycznym na piasku i na siłowni. Teraz całkowicie przenieśliśmy nasze treningi pod dach. Ćwiczymy w hali. Na tym etapie zajęć skupiamy się głównie na szkoleniu technicznym i taktycznym. Kontynuujemy również pracę na siłowni. Jestem w pełni usatysfakcjonowany nastawieniem zawodniczek do treningu, a także ich ciągłą chęcią poprawiania się – wyjaśnił szkoleniowiec Wisły Warszawa.Nowy trener warszawskiego zespołu niechętnie wypowiada się o tym, w jakich elementach jego drużyna jest silna i jakie są jej słabe strony. – W tym momencie nie chcę i nie będę mówić o mocnych oraz słabych stronach naszego zespołu. Niech to nasi rywale o tym teraz myślą. Powiem tylko, że przede wszystkim będziemy silni naszym duchem drużyny – stwierdził.

W dniach 7-8 września w Gliwicach rozegrany zostanie międzynarodowy turniej siatkówki kobiet. Patronat nad imprezą objęli prezydent miasta oraz rektor Politechniki Śląskiej. W piątek Wisła zagra z drużyną ze słowackiej ekstraklasy – Eperia Presov, natomiast w sobotę warszawianki zmierzą się z KP Brno, które występuje w czeskiej ekstraklasie. Na zakończenie turnieju rozegrany zostanie mecz pomiędzy Wisłą a AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. – W piątek i sobotę mamy trzy sparingi w Gliwicach. Po nich zobaczymy, nad czym jeszcze musimy pracować w najbliższej przyszłości. Podczas turnieju postaramy się dać możliwość gry wszystkim siatkarkom, aby mniej lub bardziej równomiernie rozprowadzić wysiłek wśród każdej z nich – powiedział Piotr Chilko.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved