Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Pile druga wygrana Chemika i tie-break dla ŁKS-u

W Pile druga wygrana Chemika i tie-break dla ŁKS-u

W drugim dniu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Pile ŁKS Commercecon Łódź stoczył zaciętą walkę z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet z Kalisza. Łodzianki pokonały MKS dopiero po tie-breaku. W drugim meczu Chemik Police w trzech setach wygrał z PTPS-em Piła i z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzi turniejowej tabeli.

Drugi dzień turnieju w Pile rozpoczął się od meczu Łódzkiego Klubu Sportowego z MKS-em Kalisz. Początek meczu to walka punkt za punkt, a może raczej „błąd za błąd”. Pierwsze sytuacje opanowały łodzianki, które po atakach Aleksandry Wójcik wyszły na prowadzenie 8:5. Kaliszanki szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu, a następnie wykorzystując niefrasobliwość rywalek w przyjęciu, wyszły na prowadzenie 11:9. Po przerwie na życzenie trenera Michala Maška ełkaesianki zwarły szyki, doprowadziły do remisu, ale MKS znów odskoczył na trzy punkty (18:15). W końcówce ełkaesianki znów doprowadziły do remisu, ale końcówka należała do podopiecznych trenera Mariusza Wiktorowicza. Skuteczny blok dał im wygraną 25:22 i prowadzenie w meczu.

Drugiego seta kaliszanki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, grając dobrze w obronie i skutecznie w kontratakach. Kolejne pięć punktów zdobyły jednak siatkarki ŁKS-u Commercecon. Mecz się wyrównał, łodzianki wciąż miały problemy w przyjęciu, ale nadrabiały to dobrą grą blokiem i atakiem (12:9). W pewnym momencie przewaga wicemistrzyń Polki wynosiła już sześć punktów (18:12), a piłkę setową miały już przy stanie 24:17. MKS dopiero wtedy zerwał się do walki, wykorzystując błędy rywalek, zdobył kilka punktów, ale atak Klaudii Alagierskiej rozstrzygnął tę partię i dał łodziankom wyrównanie w całym spotkaniu. Na początku trzeciego seta w zespole MKS-u dobrze radziły sobie Aleksandra Wańczyk i Ewelina Janicka i kaliszanki wyszły na prowadzenie 8:5. ŁKS szybko odrobił straty i mecz znów się wyrównał, po pojedynczym i efektownym bloku Klaudii Alagierskiej łodzianki prowadziły 14:13 i o przerwę poprosił trener Wiktorowicz. Wicemistrzynie Polski dzięki skutecznej grze w bloku i nieco trudniejszej zagrywce kontrolowały już wydarzenia na boisku (19:16), jednak problemy w przyjęciu i dobra zagrywka Sylwii Kucharskiej spowodowały, że na tablicy wyników znów był remis (20:20). Po kolejnych czterech zagrywkach rozgrywającej MKS-u kaliszanki miały piłkę setową przy stanie 24:20, ale… ŁKS doprowadził do wyrównania.

W czwartej partii trener Michal Mašek przerwał grę już przy stanie 5:3 dla rywalek. Świetnie w obronie grała libero MKS-u, Klaudia Kulig, a jej koleżanki skutecznie kończyły kontry. Po drugiej stronie siatki ciężar ataku wzięła na siebie środkowa Klaudia Alagierska, a MKS wciąż miał niewielką przewagę. Łodzianki jednak systematycznie odrabiały straty, doprowadziły do remisu 17:17, a gdy po ataku Regiane Bidias miały dwa punkty przewagi, o przerwę poprosił trener Wiktorowicz. Po powrocie na boisko dwoma asami serwisowymi Natalia Strózik doprowadziła do remisu. Po asie serwisowym Valerie Nichol to ŁKS prowadził 23:20, ostatecznie wygrał 25:21, po raz drugi w tym meczu doprowadzając do remisu. Decydująca partia rozpoczęła się od wymiany ciosów, pierwsze odskoczyły na dwa punkty kaliszanki (7:5), które przy zmianie stron miały już trzy punkty przewagi. Łodzianki po przerwie na życzenie trenera Michala Maška doprowadziły do remisu 10:10 i emocje zaczęły się od nowa. W końcówce ekstraklasowe doświadczenie ŁKS-u wzięło górę, a seta wynikiem 15:11 zakończył skuteczny atak Moniki Bociek.

ŁKS Commercecon Łódż – Energa MKS Kalisz 3:2
(22:25, 25:20, 24:26, 25:21, 15:11)

ŁKS: Nichol (4), Bidias (17), Wójcik A. (8), Wawrzyńczyk (8), Alagierska (14), Efimienko-Młotkowska (18), Strasz (libero) oraz Szczyrba (9), Korabiec (libero), Bociek (13) i Wójcik M. (1)
MKS: Kucharska (10), Wańczyk (10), Cygan (1), Janicka (10), Strózik (22), Kecman (17), Kulig (libero) oraz Sobolewska, testowana zawodniczka (7), Andrzejczak i Dybek (1)

W drugim sobotnim meczu pilskiego turnieju gospodynie zmierzyły się z aktualnym mistrzem Polski, Chemikiem Police. Policzanki wyszły w nieco innym zestawieniu niż w meczu z ŁKS-em, w pierwszej szóstce pojawiła się Martyna Łukasik oraz Anna Grejman, które zastąpiły Magdalenę Stysiak i Natalię Mędrzyk. Po dość wyrównanym początku spotkania siatkarki Chemika powoli zaczęły przejmować inicjatywę i zwiększać przewagę nad rywalkami. W pewnym momencie prowadziły już 16:11 i taką przewagę spokojnie utrzymywały do końca, wygrywając ostatecznie pierwszego seta do 20.

Druga partia spotkania była niemal kopią pierwszej. Od stanu 8:7 Chemik powoli odjeżdżał gospodyniom, w szeregach których prym wiodła Olga Strantzali. Policzanki odskoczyły rywalkom na cztery punkty (16:12) i spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku. Do gry weszła również Justyna Łukasik, która zastąpiła Agnieszkę Bednarek i pozostała na boisku już do końca meczu. Gospodynie mimo starań Klaudii Kaczorowskiej i Marharyty Azizowej znów przegrały do 20 i było już 2:0 dla mistrzyń Polski.

W trzeciej partii podopieczne trenera Marcello Abbondanzy odskoczyły już na samym początku na kilka punktów (8:4). Tym razem w wyjściowym składzie pojawiła się już Magdalena Stysiak, która zdobyła w całym spotkaniu 13 punktów, w pierwszych dwóch setach wchodząc z ławki. Przewaga przyjezdnych cały czas się utrzymywała, chociaż pilanki nie pozwoliły, by się ona zwiększyła. Ich starania, by dogonić rywala, jednak spełzły na niczym. Chemik grając spokojnie swoją siatkówkę, po raz trzeci wygrał z PTPS-em do 20 i całe spotkanie 3:0, notując drugą wygraną na turnieju.

Enea PTPS Piła – Chemik Police 0:3
(20:25, 20:25, 20:25)

PTPS: Strantzali (11), Stencel (3), Azizowa (12), Trojan (1), Kaczorowska (10), Szpak (3), Pawłowska (libero) oraz Chrzan
Chemik: Grajber (13), Bednarek (4), Chojnacka (8), Łukasik M. (6), Mirković (2), Grejman (8), Krzos (libero) oraz Stysiak (13), Łukasik J. (4), Pleśnierowicz (2) i Mędrzyk