Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszy transfer kielczan potwierdzony

Pierwszy transfer kielczan potwierdzony

fot. vispolska.pl

Drużyna z Kielc na początku sierpnia rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu. W spadkowiczu z PlusLigi pozostało tylko dwóch zawodników, zmienił się również trener. Kielczan prowadzić będzie Mateusz Grabda. Nie została jeszcze ogłoszona oficjalna nazwa zespołu.

Włodarze kieleckiego klubu długo nie podawali żadnych informacji transferowych. Dopiero na początku sierpnia poinformowano, że w zespole pozostaną jedynie przyjmujący Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski. Potwierdzono również wcześniejsze informację o tym, że nowym trenerem zespołu został Mateusz Grabda. – Patrzę bardzo optymistycznie w przyszłość. Mamy bardzo młodą drużynę. W zespole są siatkarze, którzy byli głównym ogniwem w drużynach juniorskich czy młodzieżowych reprezentacjach Polski. Przy doborze składu poza aspektami sportowymi decydowały również predyspozycje mentalne, które według mnie są ogromnie istotne, jeśli nie najważniejsze. Będzie to zespół młodych, gniewnych wilków, którzy dostarczą kibicom wielu pozytywnych emocji – powiedział na łamach oficjalnej strony zespołu szkoleniowiec.Na oficjalnej stronie podano również, że ogłoszenie pełnego składu kadry ma nastąpić niebawem. W lokalnych mediach pojawiły się jednak informacje o tym, jacy zawodnicy mają zasilić spadkowicza z Kielc. W pierwszych zajęciach udział wzięli między innymi: środkowi Mateusz Wójcik z MCKiS-u Jaworzno i Maksymilian Starzec z Czarnych Rząśnia, przyjmujący Grzegorz Pacholczak z MOS-u Wola Warszawa, Dominik Czaja z UKS-u Kępa Dębica oraz libero Grzegorz Kowalczyk z Energi Net Ostrołęka. Na wspólnym zdjęciu znaleźli się również między innymi Marcin Jaskuła ze Stoczni Szczecin, Sławomir Busch z AZS-u Częstochowa czy Kamil Kosiba, który ostatni sezon spędził w SMS-ie Spała.

W piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłoszono, że za rozegranie obok Adamskiego odpowiadać będzie Marcin Karakuła. W ostatnim sezonie siatkarz reprezentował barwy Olimpii Sulęcin. Rozgrywający dołączył do zespołu pod koniec grudnia i pomógł beniaminkowi utrzymać się na zapleczu PlusLigi. – Wiemy, że kielczanie spadli w tamtym roku z najwyższej ligi, ale już na ten moment mogę powiedzieć, ze standardy plusligowe zostały w tym zespole. Jest bardzo dobra organizacja. Mam nadzieję, że będzie tak do końca sezonu – przyznał Karakuła.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, TVP Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved