Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy sprawdzian Czarnych Radom już w środę

Pierwszy sprawdzian Czarnych Radom już w środę

W poniedziałek (21 sierpnia) siatkarze Cerrad Czarnych Radom zainaugurowali trzeci tydzień przygotowań do kolejnego sezonu w PlusLidze. Pierwszym sparingpartnerem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, z którymi Wojskowi zmierzą się w środę (30 sierpnia) w radomskiej hali MOSiR-u.

Drużyna Roberta Prygla nie zwalnia tempa w przygotowaniach do nowego sezonu w PlusLidze. Siatkarze trenują pięć dni w tygodniu – dwa razy dziennie. Na porannych zajęciach ćwiczą na hali oraz siłowni, zaś po południu całym zespołem odbywają kolejną jednostkę treningową w hali MOSiR-u.Zespół nadal trenuje w niepełnym składzie. W drużynie Cerrad Czarnych Radom brakuje rozgrywającego Dejana Vincicia, który przygotowuje się do mistrzostw Europy ze swoją reprezentacją, Jakuba Zwiecha – przebywa na mistrzostwach świata U-23 w Egipcie oraz Dustina Wattena, który jest na zgrupowaniu kadry USA, która w dniach 26 września – 1 października wystąpi na Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA), które zostaną rozegrane w amerykańskim Colorado Springs.

Poznaliśmy także pierwszego sparingpartnera w okresie przygotowawczym. 30 sierpnia w radomskiej hali MOSiR-u Cerrad Czarni zmierzą się z beniaminkiem I ligi – Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Pierwszym przeciwnikiem, z jakim się zmierzymy podczas przygotowań do sezonu, będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Rywal bardzo mocny i doświadczony jak na rozgrywki I ligi. W składzie Lechii znajduje się kilku zawodników, którzy reprezentowali barwy naszego klubu. Na tym etapie przygotowań będzie to bardzo pożyteczny dla nas sparing – podkreśla Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

Początkowo pierwszym rywalem Cerrad Czarnych Radom miała być 29 sierpnia reprezentacja Algierii, jednak mecz został przełożony na 12 września. – Mecz musiał być przełożony ze względu na brak wiz dla siatkarzy z Algierii. Ustaliliśmy nowy termin, na 12 września – powiedział kierownik drużyny Darek Fryszkowski.

We wrześniu z kolei Cerrad Czarnych Radom będą czekać trzy turnieje:

6-7 września – Memoriał Jana Rutyńskiego – Lubin
15-17 września – Turniej Partnerstwa Regionalnego – Kozienice
22-23 września – Turniej w Starachowicach

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved