Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy sparing Pomarańczowych z uczestnikiem MŚ na remis

Pierwszy sparing Pomarańczowych z uczestnikiem MŚ na remis

fot. jastrzebskiwegiel.pl

W rozegranej w jastrzębskiej Hali Widowiskowo–Sportowej grze kontrolnej zespół Jastrzębskiego Węgla zremisował z reprezentacją Kamerunu 2:2. Chociaż w pierwotnych planach w czwartkowe popołudnie miał się odbyć wspólny trening obu zespołów, to ostatecznie zapadła decyzja o rozegraniu sparingu. Niezależnie od tego, jak układałyby się losy setów, szkoleniowcy obu zespołów umówili się na cztery partie.

Pierwsza padła łupem Kameruńczyków, dla których był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w niedzielę mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii. Zespół Jastrzębskiego Węgla jest na zupełnie innym niż rywale etapie przygotowań. Właśnie kończy trzeci tydzień przedsezonowej pracy, a grę w szóstkach dopiero co rozpoczął. Ponadto drużyna trenuje bez czterech podstawowych siatkarzy. Dawid Konarski i Julien Lyneel przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do MŚ, natomiast Lukas Kampa i Christian Fromm przebywają na zgrupowaniu kadry Niemiec.Biorąc to wszystko pod uwagę, Pomarańczowi zaprezentowali się zupełnie nieźle. Siła ofensywna spoczywała na barkach Jakuba Buckiego, który zdobył w spotkaniu 21 punktów. Przyjęcie tradycyjnie „trzymał” Jakub Popiwczak (60% efektywność), w bloku wyróżniali się Grzegorz Kosok (3) oraz Nikodem Wolański (4). Natomiast w polu serwisowym nieźle radzili sobie adepci Akademii Talentów, którzy trenują na co dzień z pierwszym zespołem – Wojciech Szwed oraz Artur Błażej.

Jastrzębski Węgiel – Kamerun 2:2
(20:25, 25:23, 25:20, 21:25)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Bucki (21), Wolański (6), Hain (2), Kosok (9), Oliva (9), Czyrniański (8), Popiwczak (libero) oraz Gunia, Błażej (1), Szwed (2), Rusek (libero) i Turski
Kamerun:  Mbutngam (5), Husana (7), Dolegombai (4), Sali (4), Wounembaina (13), Feughouo (20), Fossi (libero) oraz Engohe (6)

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved