Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszy sparing olsztynian – pokonali KPS Siedlce

Pierwszy sparing olsztynian – pokonali KPS Siedlce

fot. Katarzyna Antczak

W czwartkowe popołudnie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem był pierwszoligowy zespół KPS-u Siedlce, a trenerzy umówili się na rozegranie aż sześciu setów. Wszystkie zakończyły się wygraną olsztynian.

Dla olsztyńskiego zespołu był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu. Trenerzy oraz sami zawodnicy już przed meczem zaznaczyli, że wynik nie będzie dla nich sprawą pierwszorzędną. Najważniejsze było bowiem zgranie całego zespołu. Przebieg samego meczu był jednak nietypowy. Spotkanie, które zostało rozegrane w hali Urania, trwało aż sześć setów – na taką ilość partii umówili się bowiem szkoleniowcy z Olsztyna oraz Siedlec.Pierwsze akcje czwartkowego spotkania pokazały, że siatkarze AZS-u bardzo dobrze rozumieją się na parkiecie. Trener Andrea Gardini sprawdził wszystkich zawodników, a w każdym secie ekipa Indykpolu AZS dość szybko osiągała kilkupunktową przewagę. Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur pewnie realizowali założenia taktyczne, będąc lepszym od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wszystkie partie zakończyły się zwycięstwem olsztyńskiego zespołu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0.

Kolejne sparingi AZS Olsztyn rozegra w przyszły tydzień. W Iławie zmierzy się z LOTOSEM Treflem Gdańsk, a spotkania odbędą się w czwartek oraz piątek (25 i 26 sierpnia).

Indykpol AZS Olsztyn – KPS Siedlce 6:0
(25:17, 25:16, 25:20, 25:18, 25:19, 25:19)

Składy zespołów:
AZS: Woicki, Boswinkel, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Szostek, Makowski, Buchowski, Ostaszyk, Zabłocki (libero), Wójcik i Kulik
KPS: Zemlik, Polański, Zrajkowski, Bucki, M’Baye, Gibek, Januszewski (libero) oraz Łukasik, Gontarewicz, Ogrodniczuk, Szaniawski, Błasiak i Małek (libero)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved