Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pierwszy przedsezonowy sparing wrocławianek

Pierwszy przedsezonowy sparing wrocławianek

fot. Łukasz Krzywański

Przed wrocławiankami pierwszy sparing w obecnym okresie przygotowawczym. Rywalkami będą siatkarki MKS-u Polonii Świdnica, które na co dzień grają w drugiej lidze. Piątkowy sparing z Polonią Świdnica będzie zamykał czwarty tydzień przygotowań wrocławskiego zespołu do startu Ligi Siatkówki Kobiet. Od ponad tygodnia Impelki pracują już w szóstkach nad wdrażanymi systemami gry po przyjęciu zagrywki i w systemie blok-obrona. Teraz czas na sprawdzenie wszystkiego w realiach meczowych.

– Myślę, że jest to dobry moment na przetestowanie naszych rozwiązań w konfrontacji z innym zespołem. Dla nas głównym celem tego spotkania będzie realizacja założeń taktycznych, nad którymi obecnie pracujemy – mówi Wojciech Kurczyński, drugi trener Impelu Wrocław. Piątkowy sparing nie będzie jednak odwzorowywał w 100% przebiegu meczu. Zawodniczki mogą spodziewać się dodatkowych założeń lub zasad, które wymuszą określone sytuacje na boisku. Sporo będzie także piłek dorzucanych z boku boiska – to pozwoli zwiększyć intensywność gry.

– Dla dziewczyn będzie to dobra okazja do sprawdzenia nowych umiejętności w warunkach meczowych. Nam dostarczy wiele materiałów do przemyśleń i analizy. Myślę, że ten sparing będzie ciekawym podsumowaniem ostatnich tygodni pracy – kończy Kurczyński. Sparing zostanie rozegrany w hali treningowej Impelek – przy SP 16, ul. Wietrzna 50.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved